Puchar Polski: Przyszłoroczny finał 21 lub 25 maja

źródło: PAP / Wyborcza.pl

Puchar Polski: Przyszłoroczny finał 21 lub 25 maja Po wczorajszym posiedzeniu zarządu PZPN wiemy już, kiedy odbędzie się finał Pucharu Polski. Nie wiemy jeszcze, gdzie można go zorganizować. Ale Zbigniew Boniek chce wysłać czytelny sygnał Stadionowi Narodowemu.

Reklama

Rozegranie finału Pucharu Polski w 2014 roku przewidziano na 21 lub 25 maja. Decyzja między tymi dwiema datami jest uzależniona od wyników Reprezentacji. Jeśli ta awansuje do Mistrzostw Świata 2014, mecz finałowy odbędzie się w środę, 21 maja. Jeśli nie – w niedzielę, tuż po finale Ligi Mistrzów.

Ustalony jest już cały terminarz Pucharu Polski na nowy sezon, ale nie ma odpowiedzi na pytanie, które dla wielu jest najważniejsze: gdzie odbędzie się finał?

- Ułożyliśmy terminarz całego Pucharu Polski, a zostały jeszcze negocjacje ze Stadionem Narodowym w Warszawie albo innym wielkim obiektem. Chcemy podpisać umowę na trzy lata i pokazać, że rozegranie jednego meczu między dwoma drużynami na neutralnym stadionie nie musi oznaczać końca świata – powiedział prezes Zbigniew Boniek po środowym posiedzeniu zarządu PZPN w Warszawie.

Przypomnijmy, że tegoroczna edycja finału miała odbyć się na Stadionie Narodowym, ale z powodu braku porozumienia między PZPN a PL.2012+ nie dojdzie do tego. Będą dwa mecze - na stadionach Legii i Śląska, które awansowały do tej fazy rozgrywek.

Również w 2012 roku finał miał się odbyć na Stadionie Narodowym, ale wtedy mecz zablokowały obawy policji, która nie miała łączności w piwnicach obiektu.

Reklama