Olsztyn: Miasto ma kolejny pomysł na stadion

źródło: Sport.pl

Olsztyn: Miasto ma kolejny pomysł na stadion Nie wyszło partnerstwo publiczno-prywatne, nie wyszła też sprzedaż działki z aktualnym stadionem. Więc może budowa od podstaw w zupełnie nowej lokalizacji, na północy miasta? – pyta Sport.pl.

Reklama

Losy budowy nowego stadionu dla Olsztyna nie obfitują jak dotąd w dobre wiadomości.  Jeszcze w 2011 roku władze Olsztyna rozmawiały z potentatami w budowie galerii handlowych. Mieli na terenach obecnego Stadionu OSiR i przyległej działce postawić nowy obiekt sportowy i centrum handlowe. Stadion dla miasta, galerię dla siebie. Niestety, negocjacje upadły.

Dlatego w 2012 zapadła decyzja, by istniejący obiekt wystawić na sprzedaż, a uzyskane wpływy przeznaczyć na budowę nowego w bezpośrednim sąsiedztwie. Ten plan był nazywany planem B, ale i on nie wypalił – do zakończonego w marcu przetargu na tereny nie stanął nikt.

Dlatego kolejna propozycja powinna nosić oznaczenie C, bo to już trzecia w kolei. Za to pierwsza zakładająca budowę z dala od historycznego domu Stomilu. Nie na południu, a na północy miałby powstać nowy obiekt. Terenu jest pod dostatkiem i na arenę piłkarską, i zaplecze treningowe. Mowa o działce przy ul. Sybiraków, pokazanej na poniższej mapce. Dziś stoi tam niszczejący stadion Warmii.

Stadiony w Olsztynie

Pieniądze na budowę w tej lokalizacji mają wciąż pochodzić od inwestora, która miałby kupić Stadion OSiR. Ten czeka na ponowne wystawienie na sprzedaż, tym razem za bardziej atrakcyjną cenę.

Reklama