Olsztyn: Partner w budowie stadionu do połowy stycznia?

źródło: Gazeta.pl; autor: michał

Inwestora, który postawi Olsztynowi stadion i galerię handlową, mieliśmy poznać do połowy grudnia. Teraz termin przesunięto na połowę stycznia, choć potencjalni partnerzy chcieli jeszcze dwóch miesięcy - poinformowała Gazeta.pl.

Reklama

Olsztyna nie stać na nowy stadion, tymczasem obiekt Stomilu straszy swoim stanem i tylko w części nadaje się do użytku. Dlatego miasto postanowiło jeszcze w 2010 roku, że odda prywatnemu inwestorowi działkę pod galerię przy stadionie, jeśli w zamian otrzyma nowy obiekt. Negocjacje w tej sprawie ruszyły w czerwcu 2010.

Miały się zakończyć 15 grudnia, ale kilka dni po terminie wiemy już, że tak nie będzie. Prezydent Piotr Grzymowicz podał nową datę - 15 stycznia 2012. I podkreśla, że to dobry termin, bo partnerzy w negocjacjach prosili o czas do marca.

Przypomnijmy, że o realizację nowego stadionu z galerią handlową ubiegają się trzy prywatne podmioty, które jednocześnie będą odpowiadały za projekt obiektów. Deweloperska spółka ECE, Miastoprojekt Wrocław lub kielecki deweloper Echo Investment. Pierwsza z firm w razie zwycięstwa powierzy zaprojektowanie stadionu pracownikom JSK Architekci.

Reklama