Olsztyn: Druga próba sprzedaży stadionu, działka potanieje

źródło: Gazeta.pl

Olsztyn: Druga próba sprzedaży stadionu, działka potanieje Wkrótce możemy spodziewać się ponownego przetargu na tereny z obecnym Stadionem OSiR. Jeśli chętnych nie będzie, plan miasta odnośnie stadionu musi się zmienić – czytamy na Gazeta.pl.

Reklama

Olsztyńscy urzędnicy do 29 marca czekali na oferentów, ale nikt się nie zgłosił. Działka o powierzchni 5 hektarów z istniejącym Stadionem OSiR nie znalazła chętnych za wywoławczą sumę 47,5 mln zł. Zgodnie z oczekiwaniami teraz możemy się spodziewać drugiego podejścia.

- W tej sytuacji postanowiłem obniżyć wartość tej nieruchomości o 20 proc. [do około 38 mln zł – red.] – mówi dla Gazeta.pl prezydent Piotr Grzymowicz. – Chętnych będziemy szukać w kolejnym przetargu.

Jeżeli jednak i ta próba zakończy się niepowodzeniem, to miasto zrezygnuje z budowy nowego stadionu przy al. Piłsudskiego. Działkę wystawi na sprzedaż, wraz z sąsiednią nieruchomością, ale już pod zabudowę mieszkaniową.

- W tej sytuacji rozwiązaniem będzie przejęcie terenów PKP przy ul. Sybiraków, oczywiście przy rozliczeniu finansowym [znajduje się tam stadion Warmii – red.]. W tej sprawie prowadzimy rozmowy – mówi prezydent. – W grę wchodzi również zamiana gruntów.

Reklama