Narodowy: W lipcu kolejny finał w futbolu amerykańskim

źródło: StadionNarodowy.org.pl

Narodowy: W lipcu kolejny finał w futbolu amerykańskim SuperFinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego już po raz drugi odbędzie się na Stadionie Narodowym. W połowie lipca najlepsze drużyny zawitają w Warszawie. Czy pobiją zeszłoroczny rekord?

Reklama

Polska liga działa zaledwie od 2006 roku, ale już wykazuje duże ambicje. W odróżnieniu od PZPN, Polska Liga Futbolu Amerykańskiego (PLFA) zdołała już po raz drugi znaleźć termin dla swojego najważniejszego meczu – SuperFinału.

W minionym roku imprezę oglądało na trybunach 23 tys. widzów. Organizatorzy uważają, że to komplet publiczności. Choć Stadion Narodowy mieści ponad dwukrotnie więcej, to nie był otwierany w całości. Przedmeczowe prognozy mówiły o popularności na poziomie 20 tysięcy, dlatego liczba wyprzedziła oczekiwania.

Tym samym padł rekord frekwencji dla tej dyscypliny w naszym kraju i rekord rozgrywek SuperFinału. Czy uda się go pobić w tym roku? Organizatorzy nie podali jeszcze cen biletów. Na razie wiadomo więc, że impreza odbędzie się 14 lipca, w niedzielę.

Reklama