Ateny: Panathinaikos wraca na stare śmieci

źródło: protothema.gr / econews.gr

Ateny: Panathinaikos wraca na stare śmieci Podupadły gigant nie może sobie już pozwolić na użytkowanie stadionu olimpijskiego, dlatego wraca na Leoforos. Po sezonie powiększy pojemność o ok. 3,5 tysiąca miejsc, by dobić do 20 tys. krzesełek – pisze protothema.gr.

Reklama

Panathinaikosu nie stać już na korzystanie ze zbyt dużego i drogiego stadionu Spyrosa Louisa, dlatego o przeprowadzce mówiło się już pod koniec 2012 roku. Teraz jest już wyznaczona data – 21 kwietnia klub zagra swoje pierwsze spotkanie.

Na starym stadionie PAO trwają prace przygotowawcze, by można było znów rozgrywać na nim mecze. Położona jest już m.in. nowa murawa.

Klub zamierza zwiększyć pojemność obiektu już po obecnym sezonie. Aktualnie trybuny mieszczą ok. 16,5 tys. widzów. Po rozgrywkach krzesełka zostaną zdemontowane i zastąpione węższymi. Dzięki temu klub będzie w stanie „wcisnąć” nawet 20 tysięcy widzów.

Warto zwrócić uwagę, że w styczniu Panathinaikos otrzymał gwarancję istnienia starego obiektu tak długo, jak nie powstanie nowa Votanikos Arena.

Reklama