Szkocja: Roczna przerwa od futbolu na Hampden Park

źródło: Scotsman.com

Szkocja: Roczna przerwa od futbolu na Hampden Park Ani krajowych finałów, ani meczów reprezentacji nie będzie gościł narodowy stadion Szkocji przez rok. Czeka go przebudowa, w ramach której powstanie bieżnia lekkoatletyczna. To przygotowania do Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej 2014.

Reklama

Hampden Park to dziś drugi największy stadion piłkarski Szkocji, pełniący rolę narodowego od ponad stulecia. Ale w jego wielkiej piłkarskiej historii będzie roczna przerwa. Od listopada 2013 do końcówki 2014 roku będzie zamknięty dla futbolu.

To oznacza konieczność przeniesienia półfinałów i finału Pucharu Szkocji 2014 na inne obiekty, dodając do tego wszystkie mecze reprezentacji Szkocji oraz spotkania zespołu Queens Park, który jest na co dzień gospodarzem obiektu.

Stadion czeka tymczasowa konwersja na lekkoatletyczny, ponieważ Glasgow będzie gospodarzem Commonwealth Games 2014 (Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej). Na rok pojemność spadnie do 44 tys. miejsc, a do trybu piłkarskiego i poprzedniej pojemności powróci dopiero pod koniec 2014 roku.

Reklama