Poznań: Upadłość Hydrobudowy i PBG ogłoszona

źródło: Wyborcza.pl / PAP; autor: michał

Poznań: Upadłość Hydrobudowy i PBG ogłoszona Sąd Rejonowy w Poznaniu ogłosił upadłość jednego z najbardziej doświadczonych wykonawców stadionów w Polsce. Firmy mają w sumie 18 tys. wierzytelności na sumę 1,23 mld zł – podał PAP.

Reklama

- Sąd Rejonowy w Poznaniu postanowił o ogłoszeniu upadłości Hydrobudowy z możliwością zawarcia układu – poinformowała w rozmowie z PAP Joanna Ciesielska-Borowiec, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Poznaniu. Sąd zdecydował o utrzymaniu zarządu własnego i wyznaczył nadzorcę oraz sędziego komisarza.

Teraz wierzyciele mają 3 miesiące na zgłoszenie swoich roszczeń. A jest ich dużo – we wniosku o upadłość PBG i Hydrobudowa wskazały aż 18 tys. wierzytelności na sumę 1,23 mld zł.

Wierzyciele z sumami do 10 tys. zł mają być spłaceni w 100%, do 1mln zł w 80%, a ci oczekujący na najwyższe sumy – w 44%. Firmy z największymi wierzytelnościami mogą oczekiwać też uzyskania do 5% swoich oczekiwań finansowych w postaci akcji upadłej spółki w cenie 1zł/szt.

Na Euro 2012 Hydrobudowa Polska zbudowała Stadion Miejski w Poznaniu, Arenę Gdańsk oraz Stadion Narodowy w Warszawie. Ten ostatni miał być inwestycją, która przesądziła o upadku. Aktualnie firma miała uczestniczyć w budowie Stadionu Miejskiego w Białymstoku, ale jej obowiązki ma przejąć hiszpański partner.

Reklama