Narodowy: UEFA zapewnia, że dachu już nie zamknie

źródło: Reuters.com; autor: michał

Narodowy: UEFA zapewnia, że dachu już nie zamknie Po narzekaniu na saunę, jaka wytworzyła się po zasunięciu membrany w piątek UEFA decyduje się nie korzystać więcej z tego rozwiązania. Podczas wtorkowego meczu Polski z Rosją dach będzie otwarty.

Reklama

Przypomnijmy, że mecz Polski z Grecją był największym spotkaniem w historii Euro i jednym z największych uwzględniając też Mundial, który odbył się pod zamkniętym dachem. UEFA podjęła taką decyzję ze względu na prognozy pogody i rzeczywiście przed meczem otwarcia przez Warszawę przeszła ogromna burza. Piątkowy mecz wymagał specjalnej ochrony, ponieważ ceremonia otwarcia mogłaby wypaść znacznie gorzej przy niesprzyjających warunkach.

Jednak zamknięcie dachu zablokowało cyrkulację powietrza i spowodowało zaduch na Stadionie Narodowym. Narzekali na niego niektórzy kibice i trener Smuda.

Wcześniej mówiło się, że decyzja o zamknięciu zadaszenia może objąć wszystkie mecze grupowe, jednak UEFA nie chce takiego rozwiązania. Robert Faulkner z federacji zapewnia: - Dach będzie otwarty podczas pozostałych meczów, chyba że wystąpią wyjątkowe okoliczności pogodowe.

Reklama