Zabrze: Wystawa zdjęć ozdobi rozpoczęcie budowy stadionu

źródło: Gornik.Zabrze.pl

Rozpoczęcie przebudowy Stadionu Ernesta Pohla otrzyma wyjątkową oprawę. Poza samą ceremonią będzie można obejrzeć zdjęcia i wizualizacje stadionu ułożone w wystawę – poinformował Górnik.

Reklama

Zaproszeni goście, dziennikarze i kibice, którzy pojawią się w środę (początek - godz. 12:00) na uroczystości rozpoczęcia budowy nowego stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu, będą mogli obejrzeć wystawę zdjęć „Stadion wczoraj, dziś i jutro”. Unikalne fotografie stadionu, jak również wizualizacje nowego obiektu, ułożone będą na sztalugach. Z pewnością nie zabraknie osób, które dzięki tym archiwalnym zdjęciom będą mogły odbyć sentymentalną podróż w czasie.

Na uroczystościach pojawią się legendy zabrzańskiego klubu, m.in. Hubert Kostka, Stefan Florenski, Erwin Wilczek, Jan Kowalski, Stanisław Oślizło. To uczestnicy pamiętnego meczu Pucharu Europy Mistrzów Krajowych: Górnik – Tottenham Hotspur (4:2), który został rozegrany 50 lat temu. Tym występem zabrzanie zainaugurowali swoje występy w europejskich pucharach. Legendy Górnika uświetnią swoją obecnością uroczystości związane z rozpoczęciem budowy stadionu, który ma być jednym z najnowocześniejszych obiektów piłkarskich w kraju.

Program uroczystości:

  • Przybycie zaproszonych Gości (11:30 - 12:00) - zwiedzanie wystawy plenerowej
  • Rozpoczęcie uroczystości - przywitanie Gości
  • Symboliczne rozpoczęcie prac budowlanych
  • Podpisanie aktu erekcyjnego Stadionu im. Ernesta Pohla
  • Wystąpienia zaproszonych Gości oraz Gospodarzy
  • Konferencja prasowa

Reklama