Zabrze: Pierwsza łopata już 14 września

źródło: Gazeta.pl

Budowa trzech nowych trybun na prawie 25 tys. osób rozpocznie się już 14 września, niecały tydzień po przekazaniu wykonawcy placu budowy. Na nowych sektorach widzowie zasiądą w połowie 2013 roku – pisze Gazeta.pl.

Reklama

Przekazanie przez miasto placu budowy nastąpi 8 września, a już 14 w Zabrzu wbita zostanie pierwsza łopata. Przedstawiciele magistratu są zadowoleni, że to właśnie Polimex Mostostal zbuduje im większość nowego stadionu. – Chyba nie ma obecnie lepszej firmy, która zajmuje się budową stadionów. Jestem spokojny, że w Zabrzu nie będzie żadnych opóźnień – twierdzi w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza.

Jednak Górnik ma swoje zmartwienia. Może się okazać, że pojemność trzeba będzie na czas modernizacji dodatkowo ograniczyć, a już teraz Stadion Ernesta Pohla jest najmniejszy w całej Ekstraklasie. – Wyburzanie trybun, garaży, budynku z halą sportową zajmie około dwóch tygodni. Niewykluczone, że zmniejszona zostanie pojemność widowni – przyznaje prezes spółki Stadion, Tadeusz Dębicki. – Zawsze pozostaje możliwość postawienia trybun tymczasowych za bramkami – dodaje jednak Krzysztof Maj, dyrektor wykonawczy Górnika.

Już w kwietniu 2013 klub nie powinien jednak mieć takich problemów, bo wtedy właśnie wykonawca ma oddać trzy trybuny na 24 699 widzów. Najpóźniej więc w sezonie 2013/14 Górnik będzie mieć jeden z większych obiektów w Ekstraklasie, a dopiero wtedy ruszy przebudowa trybuny głównej. Będzie na nią rozpisany osobny przetarg.

Reklama