Euro 2012: Zobacz wszystkie stadiony… w jednym miejscu

źródło: DziennikBaltycki.pl

I nie mamy tu na myśli naszych zasobów, ale wystawę ośmiu wielkich makiet, która właśnie odbywa się we Władysławowie. Wkrótce olbrzymie modele ruszą w Polskę – relacjonuje „Dziennik Bałtycki”.

Reklama

Wystawa „Stadiony Piłkarskie 2012” będzie dostępna od jutra przez całe wakacje w hali widowiskowej we Władysławowie. Hala to podstawowy wymóg dla ekspozycji, ponieważ makiety wszystkich obiektów Euro 2012 są bardzo duże. Wykonany w skali 1:100 Stadion Narodowy zajmuje ok. 16 m2!

I choć trzeba powiedzieć, że modele nie są identyczne z pierwowzorami, to autorzy prac postarali się odwzorować je możliwie precyzyjnie. - Wystawa "Stadiony Piłkarskie 2012" być może będzie jedyną okazją dla większości kibiców, by zobaczyć obiekty Euro na których będą odbywały się przyszłoroczne mecze, a z pewnością jedyną, aby zobaczyć je wszystkie w jednym miejscu. Pomimo braku autostrad i wciąż opóźniających się otwarć nowych stadionów piłkarskich na rok przed rozpoczęciem turnieju, udało nam się we "Władku" oddać do dyspozycji kibiców areny przyszłorocznych mistrzostw - mówią dla „Dziennika Bałtyckiego” przedstawiciele Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Regionów PARK.  

wystawa "Stadiony Piłkarskie 2012"

Po zakończeniu sezonu wakacyjnego, wystawę będzie można obejrzeć w 14 miastach Polski, w tym m.in. w: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, a podczas sezonu zimowego w Zakopanem.

Wystawę "Stadiony Piłkarskie 2012" można obejrzeć w Władysławowie przy ulicy Dworcowej, na terenie Zespołu Szkół Nr 1.

Reklama