Jest umowa na Śląski

źródło: PAP; autor: Michał

W środę marszałek woj. śląskiego i członkowie konsorcjum Hochtief podpisali umowę na modernizację stadionu. Do 2011 roku Śląski będzie zadaszony, urośnie do 55 tys. miejsc i zyska nową infrastrukturę.

Reklama

Po szczegółowej weryfikacji oferta konsorcjum firm na czele z Hochtief Polska wyniosła 338 milionów złotych i tym samym była najtańszą spośród wszystkich oferentów.

Za tę sumę powstanie przede wszystkim zadaszenie o imponującej powierzchni 43 tys. m. Sam jego projekt kosztował 13 milionów. Zmieniona będzie też trybuna zachodnia, która otrzyma lepsze nachylenie, komunikację i infrastrukturę. Stadion zostanie również wkomponowany w otaczający park, powstaną nowe parkingi i bramy, znikną maszty oświetleniowe, a zamiast toru wokół boiska pojawi się bieżnia lekkoatletyczna.

Choć formalnie stadion już jest w przebudowie, to odbędą się na nim jeszcze dwa mecze reprezentacji Polski i koncert grupy U2. Po ponownym otwarciu w 2011 roku Chorzów nie będzie może gościł spotkań Euro 2012, ale za to może się starać nawet o finał Ligi Europejskiej czy najbardziej prestiżowe zawody lekkoatletyczne. Jedynymi imprezami, których na pewno nie zorganizuje, są finał Ligi Mistrzów, Mistrzostw Świata oraz otwarcie i zakończenie Igrzysk Olimpijskich. Ale te ostatnie imprezy w najbliższym czasie Polsce nie grożą..

Reklama