Podpisano umowę z projektantem zadaszenia Stadionu Śląskiego

źródło: Silesia-region.pl / iGol.pl; autor: Michał

Niemiecka firma gmp-Generalplanungsgesellschaft mbH wykona dokumentację projektową zadaszenia oraz niezbędnej infrastruktury technicznej Stadionu Śląskiego w Chorzowie. W gmachu Sejmu Śląskiego podpisano umowę między województwem Śląskim a niemiecką firmą.

Reklama

Dzisiejszego dnia finalizujemy negocjacje na wykonanie projektu zadaszenia i rozbudowy infrastruktury Stadionu Śląskiego pod potrzeby EURO 2012, a także pełnego wykorzystania tego obiektu po zakończeniu mistrzostw. To ważna chwila w harmonogramie naszych przygotowań do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej na Śląsku W przyszłym roku rozpoczną się prace budowlane, które zakończą się w 2010 roku i będą dofinansowane z budżetu centralnego - powiedział na wstępie marszałek Bogusław Śmigielski.

Planowana modernizacja nie zakończy się tylko na budowie zadaszenia, ale też obejmie przebudowę infrastruktury stadionu. Przebudowane zostaną pomieszczenia sanitarne i cateringowe, system nagłośnienia oraz oświetlenia, powstaną też dodatkowe siedziska, skyboxy, a także pomieszczenia dla różnej kategorii gości. Dokumentacja projektowa ma być wykonana w ciągu siedmiu miesięcy. Wybór wykonawcy i rozpoczęcie robót ma nastąpić w I kwartale 2009 roku i będą one trwały do 2010 roku.

Przedstawiciel niemieckiej firmy Christian Hoffmann zapewniał, że projekt spełnia wszystkie wymagania UEFA, a także jest odpowiednio wkomponowany w otaczający go park. Mamy nadzieję, że nowa konstrukcja stanie się wkrótce symbolem Śląska, tak jak jest nim katowicki Spodek. Chcemy także, aby ten obiekt służył innym wydarzeniom kulturalno-sportowym po zakończeniu mistrzostw - stwierdził.

Reklama