Ruch będzie grał na Stadionie Śląskim

źródło: Niebiescy.pl / 90minut.pl; autor: Gutek

We wtorek piłkarze Ruchu Chorzów rozegrają ostatni w tym roku ligowy mecz na stadionie przy ul. Cichej. Kolejne spotkania drużyna Bogusława Pietrzaka rozegra już na Stadionie Śląskim.

Reklama

Jeszcze w listopadzie na chorzowskim gigancie "Niebiescy" będą podejmować Legię Warszawa i Wisłę Kraków, natomiast na wiosnę dojdzie do derbów Śląska z Górnikiem Zabrze.

Przenosiny na Stadion Śląski są spowodowane brakiem podgrzewanej murawy na obiekcie Ruchu. Przypomnijmy, że posiadanie takiego boiska jest jednym z wymogów licencyjnych Ekstraklasy. Działacze "Niebieskich", by otrzymać prawo gry na najwyższym szczeblu rozgrywek, musieli zadeklarować, że w okresie zimowym drużyna Ruchu swoje mecze będzie rozgrywać na podgrzewanej płycie Stadionu Śląskiego.

Najbliższe spotkanie w "Kotle Czarownic" zostanie rozegrane 21 listopada o godz. 20:00 z Legią Warszawa. Tydzień później (w ramach rundy wiosennej) chorzowianie zmierzą się z Wisłą Kraków. Na oba mecze na Stadion Śląski będzie mogło wejść 21000 widzów (w tym 3700 kibiców przyjezdnych).

Reklama