Glasgow: Będzie nowy Ibrox Park?

źródło: BBC; autor: Michał

Władze Rangers ucięły mnożące się spekulacje medialne- klub rozważa przebudowę swojego stadionu. W rezultacie Ibrox mógłby przekroczyć 70 000 miejsc, dzięki czemu byłby największym stadionem Szkocji.

Reklama

Spekulacje na temat rozbudowy stadionu zaczęły się pojawiać jeszcze w 2006 roku, przy okazji projektu budowy kasyna i hotelu przy stadionie. Kasyno powstało, ale w Manchesterze i plan Rangersów przepadł. Pod koniec 207 roku zaczęto jednak znów mówić o planowanej rozbudowie. W końcu, na początku tygodnia klub postanowił rozwiać wątpliwości, wydając oświadczenie.

Czytamy w nim, że "klub analizuje kilka propozycji rozbudowy i regeneracji okolicy Ibrox.". Trzy strategie, o których mowa, zakładają powiększenie stadionu i regenerację obszaru Hinshelwood, na południe od obiektu. Jedna ze strategii przewiduje kompletną przebudowę stadionu. W tym wariancie nietknięta pozostałaby tylko fasada głównej trybuny. Ta część stadionu otrzymała kategorię B w brytyjskiej klasyfikacji zabytków (odpowiednik II klasy stosowanej dawniej w Polsce). Podobnie, jak w przypadku warszawskiej Legii- wymusza to pozostawienie frontowej ściany w możliwie niezmienionej formie. Jednak sama konstrukcja trybuny może ulec zmianie.

Z pojemnością ok. 70 000 miejsc, Ibrox stałby się największym obiektem sportowym Szkocji. Obecnie to miano należy do mieszczącego 67 500 widzów Murrayfield.

Reklama