Stadion w Lublinie zostanie zmodernizowany

źródło: 90minut.pl / PAP; autor: qvist

Zaprojektowany zgodnie z wymogami UEFA stadion mający 17.800 zadaszonych miejsc siedzących powstanie przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie, w miejsce dotychczasowego, na którym występują piłkarze Motoru i żużlowcy.

Reklama

W nowoczesnym kompleksie obiektu obok podgrzewanej płyty boiska i toru żużlowego znajdą się szatnie z zapleczem do odnowy biologicznej, hotel z pięćdziesięcioma miejscami noclegowymi, restauracja, sale konferencyjne, biuro prasowe (przewidziano m.in. 102 stanowiska prasowe), studio telewizyjne oraz specjalne pomieszczenia dla VIP-ów. Wchodzić będzie można dziesięcioma bramami z kołowrotkami. Całość inwestycji zaprojektowanej przez jedno z warszawskich biur architektonicznych ma kosztować ok. 115 mln złotych.

Obok stadionu ma być wybudowany wielopoziomowy parking na 260 miejsc. Całość rozszerzona będzie o zaplecze treningowe przy ulicy Rusałka (m.in. dwa pełnowymiarowe boiska piłkarskie w tym jedno ze sztuczną nawierzchnią), na które będzie można przejść ze stadionu specjalną sześciometrowej szerokości kładką przez rzekę Bystrzycę. Tam również będą dodatkowe parkingi.

- Ponieważ ta inwestycja została ujęta w Regionalnym Planie Operacyjnym, co oznacza, że w części zostanie sfinansowana z unijnych środków, musimy jak najszybciej wprowadzić ją do realizacji - mówi zastępca prezydenta Lublina Włodzimierz Wysocki.

Zakończenie modernizacji lubelskiego stadionu ma nastąpić w 2010 roku.

Reklama