Sharjah Stadium

Pojemność12 000
Kraj Zjednoczone Emiraty Arabskie
MiastoSzardża
KlubySharjah FC
Renowacje 2010, 2018
Adres Samnan, Sharjah, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Reklama

Sharjah Stadium – opis stadionu

Sharjah Stadium w mieście Szardża położony jest na północny wschód od portu lotniczego Dubaj. Z lotniska na stadion dotrzemy samochodem w niecałe 20 minut. W okolicę obiektu nie dojeżdża transport miejski. Jest otoczony dużym parkingiem. Znalezienie miejsca parkingowego nie będzie stanowić problemu.

Położony jest w sportowym kompleksie, w skład którego wchodzą: stadion do krykieta, boiska piłkarskie oraz duży zespół kortów tenisowych. Obiekt o tradycyjnym układzie na osi północ-południe, ma w pełni zadaszoną główną trybunę po zachodniej stronie. Jego oświetlenie umieszczone jest na czterech niezależnych filarach za trybunami. Boisko otaczała bieżnia lekkoatletyczna mająca 8 torów.

Był dwukrotnie rozbudowywany. W 2010 rozbudowano zaplecze sportowe i biznesowe trybuny głównej. Dalsza rozbudowa tych elementów nastąpiła w 2018 roku. W tym samym czasie odbyła się też rozbudowa wszystkich pozostałych trybun o nowe rzędy, przybliżające widzów do boiska. Ofiarą tej modernizacji padła bieżnia, której od tego momentu nie ma na stadionie. Obiekt może pomieścić 12 000 osób. Rozgrywano na nim mecze m.in. w czasie AFC Asian Cup UAE 2019. Obecnie na stadionie gra Sharjah FC.

Reklama

Zdjęcia