Gradski Stadion u Guči

Pojemność2 000
Kraj Serbia
MiastoGuča
KlubyFK Dragačevo Guča
Rekord frekwencji 10 000 (FK Dragacevo - FK Partizan, 1971)
Adres Kneza Milosa, 32230 Guča, Srbija

Reklama

Gradski Stadion Guča – opis stadionu

Jest jednym z najlepiej znanych stadionów w całej Serbii, choć niekoniecznie z futbolu. To tu odbywają się bowiem najważniejsze wydarzenia podczas corocznego Soboru Trębaczy, jednego z największych festiwali w Europie.

Gucza, mała górska miejscowość, jest uznawana za stolicę trąbki i widać to już w historycznych kronikach miejscowego futbolu. Gdy rozgrywki miejscowego FK Dragacevo po II wojnie światowej przeniesiono spod miejscowej cerkwi na boisko po drugiej stronie rzeki, do dopingu miejscowi używali właśnie trąbek, na których wygrywali szybkie i krótkie utwory zagrzewające do boju piłkarzy.

Historia lokalnego klubu jest również spleciona z „festiwalem trąbki”. To właśnie podczas jednego z tych festiwali w towarzyskim meczu Dragocevo podejmowało słynnego Partizana przed rekordową widownią ok. 10 tys. widzów. Wcześniej podobny wynik udało się ustanowić w meczu z Crveną Zvezdą, gdy Dragacevo spotkało się z nią w profesjonalnych rozgrywkach.

Dziś stadion to odkryta trybuna zachodnia, mniejsza kryta na zachodzie oraz budynek administracyjny z wbudowaną sceną koncertową na południu. Stadion jest oświetlony, jednak nie spełnia pod tym względem norm międzynarodowych.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2013