Hiszpania: Kolejna dyscyplina sportu zagości na Bernabéu?

źródło: Stadiony.net; autor: Paulina Skóra

Hiszpania: Kolejna dyscyplina sportu zagości na Bernabéu? Kilkanaście dni temu pojawiła się informacja, że Estadio Santiago Bernabéu w 2025 roku będzie gospodarzem meczu NFL. Jak się okazuje, to najprawdopodobniej niejedyne wydarzenie niedotyczące piłki nożnej, które w najbliższych latach odbędzie się na obiekcie Realu Madryt.

Reklama

Czas na ręczną?

Obecnie rozmawiamy z Hiszpanią w sprawie ostatniego weekendu 2028 roku w Madrycie. Nazwa Bernabéu ma w sobie pewien wydźwięk. Rok 2028 jest jeszcze odległy, ale intensywnie nad nim pracujemy – powiedział w rozmowie ze Sport Bild Michael Wiederer, prezes Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF).

A chodzi tutaj oczywiście o organizację finału Mistrzostw Europy, które za 4 lata odbędą się w Hiszpanii, Portugalii i Szwajcarii. Turniej odbędzie się w dniach 13-30 stycznia 2028 roku. Finał zaplanowano na niedzielę, co oznacza, że w wypadającej wtedy kolejce Real Madryt musiałby rozgrywać swój mecz na wyjeździe.

Dlaczego akurat Madryt?

Prezes federacji nie ukrywa, że organizacja tak prestiżowego meczu na Bernabéu mogłaby pomóc mu w reelekcji, ponieważ w 2025 roku odbędą się wybory na prezesa EHF. Obietnica finału na obiekcie mogącym pomieścić ponad 80 000 osób, a co za tym idzie, ogromne zyski z biletów oraz sama otoczka medialna mogą sprawić, że Michael Wiederer pozostanie na swoim stanowisku na dłużej.

Projekt Estadio Santiago Bernabéu

EHF polubiło stadiony piłkarskie

Nie byłby to pierwszy mecz piłki ręcznej o takiej randze rozegrany na stadionie piłkarskim. 10 stycznia bieżącego roku mecz otwarcia Mistrzostw Europy rozgrywanych w Niemczech odbył się na Merkur Spiel-Arena w Düsseldorfie. Wówczas na trybunach domowego obiektu Fortuny 1895 e. V zasiadło 53 586 widzów. Aby było to możliwe, zbudowanono dodatkowe trybuny o pojemności ponad 9 000 miejsc. Około 250 głośników, 50 wzmacniaczy, 500 ruchomych lamp i 30 systemów laserowych zapewniło wyjątkowe wrażenia podczas oglądania spotkania.

Real Madryt powie „tak”?

Florentino Pérez marzył o stworzeniu wielofunkcyjnej areny, która będzie domem dla różnych dyscyplin sportu. Wydaje się więc, że prezes Realu Madryt zrobi wszystko, aby finał Mistrzostw Europy w piłce ręcznej odbył się na jego stadionie. Oprócz wspomnianego na początku meczu NFL w najbliższych latach na obiekcie w sercu Madrytu może zagościć również NBA. A to z pewnością nie koniec.

Budowa Estadio Santiago Bernabéu© Alecaom

Reklama