USA: New York City FC przedstawia plany na nowy stadion

źródło: Stadiony.net; autor: Kuba Kowalski

USA: New York City FC przedstawia plany na nowy stadion Nowy stadion w MLS? Drużyna New York City FC zaprezentowała wizualizacje obiektu, który pomieści 25 000 widzów. Wielu fanów zwraca uwagę na koszty związane z przyszłą budową. Gdzie będzie zlokalizowana arena i czego można się po niej spodziewać?

Reklama

NYCFC prezentuje wizję stadionu na 25 000 miejsc w Queens

New York City FC zaprezentował niedawno najnowsze wizualizacje swojego ambitnego nowego stadionu, który ma powstać w Queens w Nowym Jorku. Klub planuje zbudować swój nowy dom w Willets Point we Flushing, a będzie się on znajdował się naprzeciwko słynnego stadionu New York Mets, Citi Field. Proponowany stadion na 25 000 miejsc wycenia się na około 780 mln $, przy czym fundusze pochodzą z prywatnego źródła

Willets Point Stadium© New York City FC

Wizualizacje projektu wskazują, że władze klubu mają eleganckie, współczesne i minimalistyczne podejście architektoniczne. Projekt utrzymany jest głównie w czarno-białej kolorystyce i zaakcentowany charakterystycznym dla drużyny niebieskim kolorem, szczególnie w okolicach wejścia. Ciekawostką jest nazwa stadionu, która będzie wyświetlana w widocznym miejscu na dachu, dzięki czemu będzie dostrzegalna z samolotów lądujących i startujących z pobliskiego lotniska LaGuardia.

Duży krok naprzód New York City FC

W niedawnym komunikacie skierowanym do fanów, NYCFC wyraziło swoje podekscytowanie postępami w realizacji projektu stadionu. Po wielu pozytywnych dyskusjach z Queens Community Board 7, lokalnymi interesariuszami, wybranymi urzędnikami, związkami zawodowymi i nie tylko, projekt stadionu, wraz z całą drugą fazą rozwoju Willets Point, oficjalnie rozpoczął proces zatwierdzania - Uniform Land Use Review Procedure (ULURP). Ten znaczący krok przybliża klub do realizacji marzenia o stałej siedzibie dla NYCFC.

Proces ULURP jest kluczową procedurą deweloperską w Nowym Jorku, która angażuje lokalną społeczność i udziela pozwolenia na rozpoczęcie budowy. Oczekuje się, że cały proces zatwierdzania zakończy się w ciągu 7 miesięcy. Podczas niedawnej sesji przeglądowej z Miejską Komisją Planowania udostępniono zaktualizowane zdjęcia proponowanego projektu stadionu, co jeszcze bardziej podsyciło oczekiwania i emocje wśród fanów i interesariuszy.

Willets Point Stadium© New York City FC

Reklama