Skierniewice: Prace nad stadionem Unii na ostatniej prostej

źródło: Stadiony.net; autor: Mateusz Osmola

Skierniewice: Prace nad stadionem Unii na ostatniej prostej Rozpoczęta latem ubiegłego roku inwestycja stadionowa w Skierniewicach ma się już ku końcowi. Obiekt prezentuje się coraz bardziej okazale i wszystko wskazuje na to, że generalny wykonawca inwestycji, firma Mirbud, zakończy prace w terminie.

Reklama

Skierniewice doczekały się stadionu 

Długo wyczekiwana inwestycja w modernizację obiektu przy ul. Pomologicznej zaczęła zbliżać się do fazy realizacyjnej  w październiku 2021 roku. Wtedy to miasto ogłosiło otrzymanie dofinansowania z funduszu "Polski Ład". Przebudowa Stadionu Miejskiego w Skierniewicach, dostała z budżetu centralnego prawie 32 mln zł, z czego 2,4 mln zł pochodziło z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.  

Pod koniec stycznia roku 2022 rozpoczęła się procedura przetargowa, która swój finał znalazła w czerwcu tego samego roku. Zwycięską ofertę przedstawiła firma Mirbud. Wartość podpisanej umowy to 49,47 mln zł, a brakujące pieniądze pochodziły z budżetu samorządowego. Ze startu inwestycji najbardziej ucieszyli się zawodnicy i kibice piłkarskiej Unii, która występuje w III lidze. LVBet kod promocyjny to świetna okazja dla fanów piłki nożnej, którzy mogą skorzystać z wielu benefitów.

Stadion Miejski w Skierniewicach© www.skierniewice.eu

29 czerwca 2022 r. na Stadionie Miejskim odbyła się uroczystość podpisania umowy i symbolicznego wbicia pierwszej łopaty. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Minister Rozwoju i Technologii, Wojewoda Łódzki, Prezydent Miasta, Prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Zarząd Unii Skierniewice. Tym samym rozpoczęła się przebudowa stadionu. W związku z prowadzonymi pracami, na początku sezonu 2022/23 Unia Skierniewice przeniosła się na boisko w Nieborowie, około 15 km na północ. Inwestycja planowo miała zakończyć się w październiku 2023 roku i wszystko wskazuje na to, że tak się stanie.

Stadion Unii prawie gotowy

Inwestycja weszła już w ostatnią fazę, a sam obiekt prezentuje się naprawdę okazale. Kończą się prace związane  z montażem krzesełek na obiekcie głównym. Trwają też prace wykończeniowe we wnętrzach budynku klubowego. Marek Rosa, kierownik kontraktu z ramienia Mirbudu, cytowany przez Głos Skierniewic, wylicza postępy prac:

„Trybuna systemowa już jest zamontowana w całości. Trwają ostatnie wygrodzenia w sektorze kibiców gości. Postawione są już kontenery kasowe, depozyty, kontenery sanitarne dla kibiców od strony trybuny systemowej. Trwa montaż krzesełek na trybunie głównej. Zamontowane są krzesełka VIP-owskie. Trwa montaż barierek przy płycie boiska”. W budynku klubowym są już sauna i wanna do krioterapii. Wykonawca czeka na dostawy wyposażenia i mebli. W październiku ma też pojawić się sprzęt do siłowni.

Stadion Miejski w Skierniewicach© www.skierniewice.eu

Kończą się już prace przy ogrodzeniu areny. Wykonane zostały tereny utwardzone i trwają roboty związane z zazielenieniem terenu. Budowniczowie zagospodarowali już teren między halą a stadionem, gdzie pojawiły się miejsca parkingowe. Identycznie wygląda sytuacja od strony ul. Pomologicznej. Na obiekcie głównym zieleni się już murawa, która jest cały czas pielęgnowana. Zamontowano też piłkochwyty. Obok boiska głównego przy Budowlance pojawiło się już małe boisko treningowe z naturalną i dwa orliki ze sztuczną nawierzchnią. Są już bramki i sprzęt sportowy.

Reklama