Warszawa: Kolejne zawirowania na Narodowym

źródło: Stadiony.net; autor: Mateusz Osmola

Warszawa: Kolejne zawirowania na Narodowym Stołeczni urzędnicy wydali zgodę na organizację meczu Polska – Albania na PGE Narodowym, ale z zastrzeżeniem. Jeśli w dniu spotkania, 27 marca, w stolicy będą trudne warunki atmosferyczne to starcie będzie musiało się odbyć na innym obiekcie. Aprobaty ratusza za to nie uzyskały finał Pucharu Polski i czerwcowy, towarzyski mecz kadry.

Reklama

Polska – Albania warunkowo na Narodowym

W poniedziałek 21 marca prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, oficjalnie pozwolił na zorganizowanie na PGE Narodowym imprezy masowej. Ta decyzja oznacza, że saga z pierwszym domowym meczem kadry pod wodzą Fernando Santosa dobiegła końca. Mecz Biało-Czerwonych z Albańczykami będzie mógł odbyć na stołecznym obiekcie zgodnie z planem 27 marca, jednakże z pewnymi zastrzeżeniami.

PGE Narodowy w Warszawie© Grzegorz Kaliciak / Stadiony.net

Związane są one z wytycznymi Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego (PINB). Jednym z nich jest zalecenie, aby ruchomy dach stadionu pozostawał otwarty od początku listopada do początku maja. Ma to na celu uniknięcie obciążenia ruchomej konstrukcji zadaszenia śniegiem. Arena nie może też być użytkowana w przypadku silnego wiatru. Nadzór zabronił też podwieszania czegokolwiek do konstrukcji dachu bez zgody specjalistów.

Tak jak informowaliśmy, wydaliśmy dzisiaj pozytywną decyzję na przeprowadzenie w dniu 27 marca imprezy masowej, czyli meczu Polska – Albania, na Stadionie Narodowym z zastrzeżeniami wynikającymi z decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego - powiedziała PAP rzeczniczka ratusza, Monika Beuth.

Co z pozostałymi wydarzeniami na PGE Narodowym?

Mariusz Piekarski z RMF FM ustalił, że jednocześnie nie udzielono zgody na organizację dwóch innych imprez na warszawskim stadionie. Mowa o zaplanowanym na 2 maja finale Pucharu Polski oraz  meczu towarzyskim reprezentacji Polski, który ma się odbyć 16 czerwca. Negatywną decyzję miała podjąć policja, ale nie jest znana motywacja stojąca za takim działaniem.

PGE Narodowy w Warszawie© Grzegorz Kaliciak / Stadiony.net

W rozmowie Przeglądem Sportowym na ten temat wypowiedział się zastępca rzecznika Urzędu m.st. Warszawy, Jakub Leduchowski: W związku z tym, że Komendant Rejonowy Policji Warszawa VII negatywnie zaopiniował możliwość organizacji meczu finałowego Fortuna Puchar Polski w dniu 2 maja 2023 roku i meczu towarzyskiego reprezentacji Polski w dniu 16 czerwca, nie było możliwe wydanie decyzji pozytywnej. Brak jest bowiem podstaw do uznania, że organizator zapewnił ich należyte zabezpieczenie.

Rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski, zapowiedział, że związek złoży we właściwym terminie odpowiednie dokumenty, które umożliwią odwołanie się od decyzji ratusza. Na obecną chwile nie wiadomo, czy pozostałe imprezy zaplanowane na ten rok na PGE Narodowym, m.in. żużlowe Grand Prix Polski czy gala KSW, będą mogły odbyć się bez zakłóceń.

Tymczasem sprawdźcie jak wysoko Narodowy uplasował się w naszym Ostatecznym Rankingu Polskich Stadionów:

Reklama