Stadium of the Year 2022: Poznaj Danzhou Sports Center Stadium

źródło: Stadiony.net; autor: Mateusz Osmola

Stadium of the Year 2022: Poznaj Danzhou Sports Center Stadium Nasz konkurs na Stadion Roku oficjalnie się rozpoczął i potrwa do 15 marca. W tym roku na liście nominowanych aren znajduje się aż 36 obiektów. Jednym z nich jest chiński Danzhou Sports Center Stadium. Przyjrzyjcie się tej kandydaturze i zdecydujcie, czy chcecie na nią głosować w konkursie na Stadion Roku 2022!

Reklama

Danzhou Sports Center Stadium nominowany do tytułu Stadionu Roku 2022! 

Fani piłki nożnej w Chinach w ubiegłym roku mogli świętować inaugurację nowego obiektu. Ultranowoczesny Danzhou Sports Center Stadium znalazł się na liście 36 aren piłkarskich nominowanych do prestiżowej nagrody Stadium of the Year 2022. Konkurs jest największym tego typu publicznym głosowaniem na świecie. Od rozpoczęcia pierwszej edycji zliczono łącznie ponad 400 000 ważnych głosów.

Tegoroczny konkurs jest bardzo zróżnicowany, biorą w nim udział stadiony aż z 6 różnych kontynentów: 18 obiektów pochodzi z Azji, 8 z Europy, 4 z Afryki, 3 z Ameryki Północnej, 2 z Ameryki Południowej oraz 1 z Australii i Oceanii. Rywalizacja jest zacięta, więc nie wahaj się oddać głosu na stadion, który cenisz najbardziej! Jeśli nadal nie masz pewności, możesz obejrzeć film, w którym przedstawiono wszystkie 36 nominowanych stadionów:

sd

Poznaj stadion Danzhou Sports Center

Budowa nowego kompleksu sportowego w Danzhou na wyspie Hainan rozpoczęła się w 2019 roku, a głównym wykonawcą było China Construction First Bureau. Centrum było budowany z myślą o VI Igrzyskach Prowincji Hainan, które miały się odbyć w 2022 roku. Obiekty zostały ukończone w maju 2022 roku, a ceremonia otwarcia imprezy, która była jednocześnie pierwszym poważnym testem dla nowego stadionu, odbyła się 10 grudnia tegoż roku. W ramach Igrzysk na stadionie odbywały się również zawody lekkoatletyczne oraz mecze piłkarskie. Oto kilka ciekawych faktów na temat areny:

  • Stadion osiada niebieską tartanową bieżnię lekkoatletyczną, otoczoną trybunami, które mogą pomieścić 30 000 widzów.
  • Głównymi obiektami kompleksu poza stadionem są hala sportowa mogąca pomieścić ponad 5 000 widzów oraz kryty basen z widownią na 1 000 osób.
  • Architektura centrum nawiązuje do nadmorskiego krajobrazu półwyspu Yangpu, a w szczególności do unikalnego, liczącego ponad 1000 lat miejsca wydobycia soli morskiej oraz scenerii nadmorskich skał Longmen.
  • Na zewnątrz trybuny stadionu przykrywa ażurowa fasada złożona z 9072 półprzezroczystych paneli w kolorach jasnoniebieskim, ciemnoniebieskim i białym.

Jak głosować na Stadion Roku 2022?

Aby wziąć udział w konkursie, każdy musi wybrać pięć stadionów, przyznając 5 gwiazdek najlepszemu, 4 gwiazdki drugiemu, 3 gwiazdki trzeciemu, 2 gwiazdki czwartemu i wreszcie 1 gwiazdkę piątemu najciekawszemu. Oznacza to, że nie można oddać głosu tylko na jeden stadion - w formularzu musi znaleźć się 5 obiektów. Aby zagłosować odwiedź Stadium of the Year 2022, platformę do głosowania, która będzie otwarta do 15 marca. Aby dowiedzieć się więcej o nominowanych stadionach i samych zasadach głosowania, warto obejrzeć film:

Reklama