Stadium of the Year 2022: Odkryj Yueyang Sports Center Stadium

źródło: Stadiony.net; autor: Mateusz Osmola

Stadium of the Year 2022: Odkryj Yueyang Sports Center Stadium Nasz konkurs na Stadion Roku oficjalnie się rozpoczął i potrwa do 15 marca. W tym roku na liście nominowanych aren znajduje się aż 36 obiektów. Jednym z nich jest chiński Yueyang Sports Center Stadium. Przyjrzyjcie się tej kandydaturze i zdecydujcie, czy chcecie na nią głosować w konkursie na Stadion Roku 2022!

Reklama

Yueyang Sports Center Stadium nominowany do tytułu Stadionu Roku 2022! 

Fani piłki nożnej w Chinach w ubiegłym roku mogli świętować inaugurację nowego obiektu. Ultranowoczesny Yueyang Sports Center Stadium znalazł się na liście 36 aren piłkarskich nominowanych do prestiżowej nagrody Stadium of the Year 2022. Konkurs jest największym tego typu publicznym głosowaniem na świecie. Od rozpoczęcia pierwszej edycji zliczono łącznie ponad 400 000 ważnych głosów.

Tegoroczny konkurs jest bardzo zróżnicowany, biorą w nim udział stadiony aż z 6 różnych kontynentów: 18 obiektów pochodzi z Azji, 8 z Europy, 4 z Afryki, 3 z Ameryki Północnej, 2 z Ameryki Południowej oraz 1 z Australii i Oceanii. Rywalizacja jest zacięta, więc nie wahaj się oddać głosu na stadion, który cenisz najbardziej! Jeśli nadal nie masz pewności, możesz obejrzeć film, w którym przedstawiono wszystkie 36 nominowanych stadionów:

sd

Poznaj Yueyang Sports Center Stadium

Nowy kompleks sportowy w Yueyang powstał na wschodnich obrzeżach miasta. Inwestycja była realizowana w dwóch etapach. Pierwszy, przeprowadzony w latach 2010-2016, polegał na budowie głównej hali sportowej i krytej pływalni. W latach 2020-2022 zrealizowano drugi etap, który obejmował budowę kolejnych obiektów i zagospodarowanie terenu, ale przede wszystkim powstał wtedy główny stadion kompleksu.

Głównym motorem jego budowy była możliwość organizacji igrzysk prowincji Hunan. Inwestycja wypełnia lukę w infrastrukturze sportowej miasta i jest częścią jego ekspansji na wschód. Pierwszym wydarzeniem zorganizowanym na nowym stadionie była ceremonia otwarcia wspomnianych zawodów, która odbyła się 8 września 2022 roku. W ramach igrzysk na arenie odbywały się również zawody lekkoatletyczne, natomiast tenis, gimnastyka czy pływanie gościły na innych obiektach nowego kompleksu. Oto kilka ciekawych faktów na temat areny

  • Stadion kosztował 326,55 mln juanów.
  • Pojemność obiektu to 23 619 widzów.
  • Trzy najważniejsze obiekty kompleksu (stadion, hala sportowa i pływalnia) są połączone ze sobą podwyższoną promenadą.
  • W architekturze krajobrazu i obiektów kompleksu można znaleźć motywy smoka, a także odniesienia do lokalnych tradycji i kultury.

Jak głosować na Stadion Roku 2022?

Aby wziąć udział w konkursie, każdy musi wybrać pięć stadionów, przyznając 5 gwiazdek najlepszemu, 4 gwiazdki drugiemu, 3 gwiazdki trzeciemu, 2 gwiazdki czwartemu i wreszcie 1 gwiazdkę piątemu najciekawszemu. Oznacza to, że nie można oddać głosu tylko na jeden stadion - w formularzu musi znaleźć się 5 obiektów. Aby zagłosować odwiedź Stadium of the Year 2022, platformę do głosowania, która będzie otwarta do 15 marca. Aby dowiedzieć się więcej o nominowanych stadionach i samych zasadach głosowania, warto obejrzeć film:

Reklama