Stadium of the Year 2022: Odkryj Xiaoshan Sports Center Stadium

źródło: Stadiony.net; autor: Mateusz Osmola

Stadium of the Year 2022: Odkryj Xiaoshan Sports Center Stadium Nasz konkurs na Stadion Roku oficjalnie się rozpoczął i potrwa do 15 marca. W tym roku na liście nominowanych aren znajduje się aż 36 obiektów. Jednym z nich jest Xiaoshan Sports Center Stadium w Hangzhou w Chinach. Przyjrzyjcie się tej kandydaturze i zdecydujcie, czy chcecie na nią głosować w konkursie na Stadion Roku 2022!

Reklama

Xiaoshan Sports Center Stadium nominowany do tytułu Stadionu Roku 2022! 

Fani piłki nożnej w Chinach w ubiegłym roku mogli świętować inaugurację nowego obiektu. Ultranowoczesny Xiaoshan Sports Center Stadium znalazło się na liście 36 aren piłkarskich nominowanych do prestiżowej nagrody Stadium of the Year 2022. Konkurs jest największym tego typu publicznym głosowaniem na świecie. Od rozpoczęcia pierwszej edycji zliczono łącznie ponad 400 000 ważnych głosów.

Tegoroczny konkurs jest bardzo zróżnicowany, biorą w nim udział stadiony aż z 6 różnych kontynentów: 18 obiektów pochodzi z Azji, 8 z Europy, 4 z Afryki, 3 z Ameryki Północnej, 2 z Ameryki Południowej oraz 1 z Australii i Oceanii. Rywalizacja jest zacięta, więc nie wahaj się oddać głosu na stadion, który cenisz najbardziej! Jeśli nadal nie masz pewności, możesz obejrzeć film, w którym przedstawiono wszystkie 36 nominowanych stadionów:

sd

Poznaj  Xiaoshan Sports Center Stadium

W 2015 roku Hangzhou zostało wybrane na gospodarza XIX Igrzysk Azjatyckich, zaplanowanych na wrzesień 2022 roku, a jednym z obiektów sportowych na potrzeby tego wydarzenia miał być stadion w dzielnicy Xiaoshan, na którym zaplanowano część meczów zawodów piłkarskich. Stary stadion, który został oddany do użytku w 1996 roku był rozbierany w marcu i kwietniu 2019 roku, po czym w jego miejsce rozpoczęto budowę nowej areny.

Obiekt został w pełni ukończony w połowie 2022 roku, a 22 lipca tego samego roku został otwarty dla mieszkańców chcących korzystać z jego bieżni lekkoatletycznej. W międzyczasie, z powodu pandemii COVID-19, Igrzyska Azjatyckie w Hangzhou zostały przełożone na rok 2023. Całkowitej modernizacji uległa także sąsiednia hala sportowa, w której miały się odbywać zawody w podnoszeniu ciężarów. Zmieniono również całe otoczenie. Oto kilka ciekawostek na temat areny: 

  • Stadion posiada tartanową bieżnię lekkoatletyczną, otoczoną dookoła jednopoziomowymi trybunami o pojemności 10 118 widzów.
  • Trybuny są w całości przykryte zadaszeniem. Przykrywa je fasada utworzona z poziomych linii, które mogą być podświetlane w nocy.
  • Pod zadaszeniem zainstalowano 220 głośników.
  • Na zewnątrz stadionu postawiono cztery maszty oświetleniowe.

How to vote for the Stadium of the Year 2022?

In order to take part, everyone has to select five stadiums by giving 5 stars to the best one, 4 stars to the second best, 3 stars to the third, 2 stars for the fourth and finally 1 star for the fifth most interesting. It means that you cannot cast your vote for only one stadium - all 5 venues must be included in your form. To vote visit Stadium of the Year 2022, the voting platform which will be open until March 15. To learn more about the nominated stadiums and the voting rules themselves, it is recommended to watch the video:

Reklama