Skierniewice: Prace na modernizowanej arenie przyśpieszają

źródło: Stadiony.net; autor: Maciej Ściłba

Skierniewice: Prace na modernizowanej arenie przyśpieszają Stadion miejski w Skierniewicach rośnie w oczach. Choć postępy prac są nader widoczne, to jest to dopiero początek drogi, która rozpoczęła się nieco ponad 2 miesiące temu. Kibice Unii patrzą jednak z optymizmem w nadchodzącą przyszłość.

Reklama

Krajobraz wokół obiektu przy ul. Pomologicznej zmienia się z dnia na dzień. Wykonawca szybko uporał się z wyburzeniem dwóch starych trybun. Niestety nie było innego wyjścia ponieważ fundamenty pod nimi były naprawdę w fatalnym stanie i nie posiadały odpowiedniej izolacji. Aktualnie trwa już budowa nowych sektorów oraz pomieszczeń technicznych, które szybko nabierają odpowiednich kształtów. Uprzątnięty został także teren za budynkiem “budowlanki”. Znajdą się tam istotne elementy stadionowego zaplecza

W ramach modernizacji Stadionu Miejskiego w Skierniewicach powstaną łącznie dwie nowe, w pełni zadaszone trybuny o łącznej pojemności 3 000 miejsc, a także nowa płyta boiska i sztuczne oświetlenie. Zamontowane zostaną ekrany LED, na których będą prezentowane informacje podczas trwania ligowych spotkań. Nie zapomniano także o pozostałej infrastrukturze, jako że wybudowane zostaną cztery boiska treningowe.

Stadion Miejski w Skierniewicach© www.skierniewice.eu

Jedno z nich, o wymiarach 85x30m, będzie miało nawierzchnię z naturalnej trawy. Na pozostałych trzech postanowiono na syntetyczną murawę wzbogaconą piaskiem kwarcowym. Istotny jest fakt, że dwa z nich będą w pełni kryte. Charakterystyczne balony pneumatyczne zamontowane nad nimi będą ogrzewane specjalnymi dmuchawami, co umożliwia przeprowadzanie ćwiczeń przez cały rok w komfortowych warunkach.  

Koszt całego projektu to blisko 49,5 miliona złotych. Skierniewicki magistrat większość potrzebnych środków pozyskał z rządowego programu Polski Ład dzielącego się na: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie blisko 28,5 miliona złotych. 2,4 miliona złotych pochodzi z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Zadania Inwestycyjnego w Ramach Programu Budowy Zadaszeń Boisk Piłkarskich – Edycja 2021. Reszta funduszy zostanie wygospodarowana przez miasto z pieniędzy własnych. W przypadku braku opóźnień, planowany termin oddania inwestycji do użytku to październik 2023.

Stadion Miejski w Skierniewicach© www.skierniewice.eu

Reklama