Krosno: Rozpoczęła się modernizacja Stadionu MOSiR

źródło: Stadiony.net; autor: Mateusz Osmola

Krosno: Rozpoczęła się modernizacja Stadionu MOSiR Żużlowcy Cellfast Wilków Krosno odnieśli w minionym sezonie ogromny sukces, awansując po raz pierwszy w swojej historii do Ekstraligi. Promocja na najwyższy szczebel rozgrywkowy wymusiła modernizację stadionu przy ul. Legionów. Na placu budowy trwają już prace, które pozwolą obiektowi spełnić wymogi licencyjne.

Reklama

Sympatycy czarnego sportu w Krośnie mają w ostatnich miesiącach wiele powodów do radości. Zawodnicy Wilków na torze spisują naprawdę znakomicie i kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Dość powiedzieć, że klub, który przystąpił do rozgrywek ligowych w 2019 roku, zaczynając od II ligi, po czterech sezonach awansował do żużlowej elity! Za rozwojem sportowym musi zwykle iść ten infrastrukturalny, dlatego na Stadionie MOSiR w Krośnie od kilku miesięcy trwają intensywne prace modernizacyjne.

Stadion MOSiR Krosno© Damian Krzanowski, Krosno24.pl

Jeszcze w marcu bieżącego roku udało się wreszcie rozstrzygnąć przetarg na budowę nowej trybuny. Pierwsze postępowanie musiało zostać unieważnione, ponieważ najniższa oferta przekraczała budżet na inwestycję o 2 mln zł. Miasto zamierzało przeznaczyć na to zadanie maksymalnie 17 mln zł i w związku z tym konieczne było rozpisanie drugiego przetargu, w którym zakres robót został zmniejszony. W Krośnie zabrakło pieniędzy, ale kasyno online szybkie wyplaty umożliwia ekspresowe otrzymanie wygranej.

Uszczuplony projekt nowej trybuny zakłada całkowitą rezygnację z zadaszenia. Co więcej, nawet w lepszych czasach nie będzie się dało go zainstalować. Widownia będzie zmniejszona o 50 miejsc siedzących w stosunku do pierwotnego planu, a jej pojemność ma wynieść 2 200 widzów. Zrezygnowano także z windy, systemu elektronicznej obsługi kibica oraz instalacji nagłośnienia. Parkingi również będą mniejsze. Najkorzystniejszą ofertę w drugim postępowaniu, o wartości 12,66 mln zł, przedstawiła firma AGZ z Krosna i to ona obecnie buduje trybunę na pierwszym łuku stadionu żużlowego.

Stadion MOSiR Krosno© Damian Krzanowski, Krosno24.pl

Umowa została podpisana pod koniec marca i wykonawca w trybie „zaprojektuj i buduj”, miał uporać się z zdaniem do 30 listopada. Tego terminu raczej nie uda się już dotrzymać, ale miasto liczy, że uda się przeprowadzić wszelkie niezbędne odbiory i uzyskać pozwolenie na użytkowanie nowej trybuny w lutym przyszłego roku. W związku z awansem do Ekstraligi konieczne stały się kolejne modernizacje, na które magistrat chce przeznaczyć dalsze 4 mln zł.

Kolejny etap został podzielony na cztery zadania - budowę wieżyczki sędziowskiej z dwóch kontenerów ułożonych na konstrukcji stalowej, z warunkowym dopuszczeniem na 2 lata, co ma kosztować 500 000 zł. Następnym jest przebudowa parku maszyn na podstawie uzgodnionego przez Główną Komisję Sportu Żużlowego i Ekstraligę projektu budowlanego, na którą miasto chce przeznaczyć ok. 2,2 mln zł. Dalej zmodernizowane ma zostać odwodnienie liniowe za 1 mln zł oraz wymienione bandy na prostych na bandy absorpcyjne z bramami i furtkami, co ma kosztować ok. 800 000 zł. Na budowę parku maszyn i remont odwodnienia rozpisane zostały już przetargi.

Reklama