Hiszpania: Barça Femení z nowym sponsorem

źródło: Stadiony.net; autor: Mateusz Osmola

Hiszpania: Barça Femení z nowym sponsorem Kobieca sekcja piłkarska „Dumy Katalonii” zawarła umowę partnerską z producentem żywności wegańskiej, firmą Heura Foods. Marka spożywcza zostanie sponsorem Barça Femení na trzy kolejne sezony. W ramach współpracy na domowym obiekcie drużyny pojawią się m.in stoiska z roślinnym jedzeniem.

Reklama

Blaugrana idzie w wege

Żeńska sekcja katalońskiego klubu na co dzień rozgrywa swoje mecze na, mogącym pomieścić 6 000 widzów, Estadi Johan Cruyff. Obiekt położony jest w Sant Joan Despí, na zachodnich przedmieściach Barcelony, ok. 8,5 km na zachód od Spotify Camp Nou. Stadion został otwarty w 2019 roku i oprócz kobiecej drużyny występuje na nim także drugi zespół „Dumy Katalonii”. Władze klubu ogłosiły właśnie zawarcie nowej umowy sponsorskiej, która wprowadza spore zmiany na arenie, której patronuje legendarny Johan Cruyff.

Estadi Johan Cruyff© frank-jasperneite.de

Nowym partnerem Barça Femení została właśnie Heura Foods. Popularna marka zamienników mięsa będzie wspierać kobiecą sekcję przez trzy najbliższe sezony. Współpraca zakłada zaoferowanie kibicom nowych, roślinnych opcji żywnościowych. Logo firmy, mającej swoją siedzibę w Barcelonie, będzie się pojawiać na stadionowych ekranach LED w trakcie meczów. Oprócz wegańskiej restauracji i brandingu na obiekcie, Heura zapewni również catering dla vipów i będzie stowarzyszona z drużyną kobiet.

Nowy impuls dla Barcelony

Partnerzy wiele obiecują sobie po nowej współpracy. Słychać głosy, że umowa ma „napędzić kobiecą piłkę nożną”. Męska drużyna jest powszechnie rozpoznawalna na całym świecie i nadszedł czas, aby taki sukces stał się też udziałem Barça Femení. 

Blaugrana nie schodzi z ust piłkarskiego świata od momentu, kiedy trykot „Dumy Katalonii” przywdział Robert Lewandowski. Wielu kibiców, nie tylko z Polski, z pewnością będzie chciało zobaczyć naszego rodaka na żywo w akcji. Być może przy okazji skorzystają oni  z wegańskiej oferty gastronomicznej, gdy wybiorą się na mecz kobiet na Estadi Johan Cruyff? Wybór lotów do Barcelony i bazy noclegowej jest bardzo szeroki.

Estadi Johan Cruyff© Enric (CC BY-SA 4.0)

Żeńska sekcja katalońskiego klubu zdecydowanie ma się czym pochwalić. Piłkarki zdobywały tytuł Mistrzyń Hiszpanii aż siedmiokrotnie, w tym przez trzy ostatnie sezony z rzędu. Do tego należy dołączyć siedmiokrotny triumf w Pucharze Królowej i zwycięstwo w Lidze Mistrzyń w 2021 roku. Do Barça Femení należy też rekord frekwencji na meczu kobiecego futbolu. 30 marca 2022 roku, podczas rewanżowego meczu ćwierćfinału Champions League z Real Madrid Femenino, na trybunach Camp Nou zasiadło aż 91 553 kibiców! Rekord ten został pobity już w kolejnej rundzie tych rozgrywek, gdy półfinałowe starcie Barcelony i VfL Wolfsburg na tym samym stadionie obejrzało 91 648 widzów.

Kobiecy futbol rośnie w siłę

Tegoroczne Euro piłkarek, rozgrywane na angielskich boiskach, przyciągnęło na stadiony rekordową liczbę fanów. Wszystkie mecze obejrzało na żywo ponad 500 000 osób! Sam finał na Wembley, pomiędzy Anglią a Niemcami, z trybun śledziło blisko 90 000 sympatyków piłki nożnej. Oznacza to, że wcześniejszy rekord frekwencji, 240 055 osób, ustanowiony na Mistrzostwach Europy w 2017 roku został pobity ponad dwukrotnie! Co znamienne, blisko połowę widzów na trybunach stanowiły kobiety. Piłka nożna w żeńskim wydaniu doskonale się rozwija i liczymy, że taka oglądalność meczów stanie się w przyszłości normą.

Spotify Camp Nou© Neil Carney (cc: by-nc-nd)

Reklama