Skierniewice: Rozpoczęła się przebudowa Stadionu Miejskiego

źródło: Stadiony.net; autor: Mateusz Osmola

Skierniewice: Rozpoczęła się przebudowa Stadionu Miejskiego Włodarze Skierniewic zawarli umowę z firmą Mirbud na przebudowę Stadionu Miejskiego. Wartość kontraktu to prawie 50 milionów złotych, a gros tej kwoty pochodzi z budżetu państwa. Wykonawca ma czas do października 2023 roku na realizację inwestycji.

Reklama

Podpisanie umowy pomiędzy miastem, które reprezentował prezydent Krzysztof Jażdżyk, a firmą Mirbud odbyło się na murawie stadionu 3-ligowej Unii Skierniewice. Następnie w płytę boiska zostały symbolicznie wbite pierwsze łopaty. W uroczystości uczestniczyło wielu znamienitych gości, m.in. minister rozwoju i technologii Waldemar Buda, senator Rafał Ambrozik, poseł Grzegorz Wojciechowski i wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Stadion Miejski w Skierniewicach© www.skierniewice.eu

Wartość kontraktu to dokładnie 49 470 000 złotych. Magistratowi udało się uzyskać aprobatę decydentów centralnych na dofinansowanie z puli Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie blisko 28,5 miliona złotych. 2,4 miliona złotych pochodzi z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Zadania Inwestycyjnego w Ramach Programu Budowy Zadaszeń Boisk Piłkarskich – Edycja 2021. Brakujące pieniądze dołoży miasto ze swojego budżetu.

Stadion Miejski w Skierniewicach© www.skierniewice.eu

W ramach inwestycji kompleksowo przebudowana zostanie płyta główna stadionu, która będzie dodatkowo wyposażona w nowoczesny system nawadniania. Na obiekcie pojawi się oświetlenie i ekrany LED. Trybuny przejdą daleko idącą modernizację i zostaną zadaszone. Ich docelowa pojemność to 3 000 widzów. Nowy stadion wzbogaci się o pełne zaplecze klubowe oraz przestrzeń garażowo-magazynową. Pozwoli to na organizację wydarzeń sportowych oraz kulturalnych, spełniając przy tym wszystkie wymogi komfortu i bezpieczeństwa.

Stadion Miejski w Skierniewicach© www.skierniewice.eu

Dodatkowo, w skład całego kompleksu wejdą jeszcze cztery boiska treningowe. Jedno, z nawierzchnią z trawy naturalnej, będzie mieć wymiary 30 m x 85 m. Pozostałe trzy (w tym jedno pełnowymiarowe) będą wyposażone w murawę syntetyczną i znajdą się pod balonami pneumatycznymi. Dodatkowo będą one ogrzewane specjalnymi dmuchawami. Ułatwi to trenowanie w okresie jesienno-zimowym. W centrum wyremontowane zostaną również korty tenisowe. Budżet inwestycji przewiduje też zakup pełnego wyposażenia sprzętowego. Przewidywany termin zakończenia budowy to październik przyszłego roku.

Reklama