Niemcy: Jest zgoda na rozbudowę we Frankfurcie

źródło: Stadiony.net; autor: Rafał Zagrobelny

Niemcy: Jest zgoda na rozbudowę we Frankfurcie 11 000 miejsc stojących zyska stadion Eintrachtu, dzięki czemu wejdzie do wąskiego grona niemieckich 60-tysięczników. Zgodę na powiększenie obiektu wydały władze Frankfurtu.

Reklama

Walka o rozbudowę Deutsche Bank Park i stworzenie w sumie ponad 20 000 miejsc stojących trwała od kilku lat. Klub widział tu realną wartość i potencjalny interes, bo zainteresowanie futbolem we Frankfurcie jest cały czas na bardzo wysokim poziomie. a stadion jest jedną z najchętniej odwiedzanych aren w kraju.

Deutsche Bank Park© Allie Caulfield 

W ostatnich latach popyt na bilety na mecze domowe Eintrachtu stale wzrastał. Pomagają w tym wyniki sportowe. Od 2018 roku zespół jest cały czas w pierwszej “dziesiątce” Bundesligi, a ostatnio świetnie radzi sobie w europejskich pucharach. W ćwierćfinale Ligi Europy odprawił z kwitkiem słynną Barcelonę.

Rozbudowa położonego wśród zieleni stadionu ruszy jesienią tego roku. Od pomysłu do realizacji minęło zatem pięć lat, bo klub po raz pierwszy o koncepcji mówił głośno jeszcze w 2017 roku. Cała idea polega na przekształceniu północno-zachodniego łuku w wielką strefę stojącą, trochę na wzór słynnej “Südtribüne” na Signal Iduna Park.

Deutsche Bank Park© Steffen Hüther

Wśród niemieckich stadionów tylko pięć użytkowanych obecnie obiektów mieści więcej niż 60 000 widzów. Do tego grona można jeszcze doliczyć leciwy Olympiastadion, który teoretycznie wciąż jest czynną areną, choć dziś nie użytkuje go żaden monachijski klub.

Pojemność całkowita na poziomie ponad 60 000 miejsc nie zostanie rzecz jasna utrzymana w przypadku dostosowania obiektu do wymogów UEFA. Po zamontowaniu krzesełek obiekt powinien pomieścić około blisko 54 000 kibiców i takiej pojemności możemy się spodziewać podczas meczów Euro 2024.

Deutsche Bank Park© Citizen59 

Deutsche Bank Park kontynuuje tradycję Waldstadion (Stadionu Leśnego), który stał w tym samym miejscu od 1925 roku. Od tamtego czasu był kilkakrotnie modernizowany, a przed Mistrzostwami Świata z 2006 roku stary obiekt został wyburzony. W zamian Niemcy postawili nowoczesną arenę, której znakiem rozpoznawczym jest rozsuwany dach i umieszczone centralnie nad murawą ekrany skierowane na cztery trybuny.

Reklama