Sydney: Accor sponsorem tytularnym Stadium Australia

źródło: własne [KT]; autor: Karol Tatar

Sydney: Accor sponsorem tytularnym Stadium Australia Gigant hotelowy Accor podpisał wieloletnią umowę sponsoringu tytularnego ze Stadium Australia. Zgodnie z niedawno opublikowanym harmonogramem, na tym obiekcie odbędzie się finał mistrzostw świata kobiet w 2023 roku.

Reklama

Stadium Australia jest jedną z wiodących aren rozrywkowych w regionie i symbolem Igrzysk Olimpijskich oraz Paraolimpijskich z 2000 roku. Od czasu inauguracji w 1999 roku obiekt gościł już ponad 30 milionów kibiców. Od kilku dni, na podstawie siedmioletniej umowy sponsorskiej, arena nosi nazwę Accor Stadium.

Stadium Australia© austadiums.com

Stadion posiada pojemność 100 000 miejsc dla koncertów i ponad 80 000 na potrzeby organizacji imprez sportowych. W latach 2008-2020 funkcjonował pod marką ANZ Stadium. W tamtym czasie wartość umowy z bankiem ANZ była jedną z najwyższych tego typu kooperacji sponsoringowych w Australii.

Stadium Australia© austadiums.com

Działając już pod zmienioną nazwą stadion zapewni szereg nowych korzyści dla członków programu lojalnościowego ALL - Accor Live Limitless. Zebrane punkty w jego ramach będzie można wymieniać na różnego rodzaju atrakcje związane z obiektem, głównie na te niedostępne w ofercie podstawowej.

Wraz z nowym partnerstwem i procesem rebrandingu, tj. zmiany nazwy i identyfikacji wizualnej obiektu, stadion zostanie wkrótce wyposażony w nowy ekran LED. Nie mówimy o byle jakim telebimie, ale o systemie o powierzchni 1200 metrów kwadratowych. Nowe wyposażenie to najdłuższy stadionowy wyświetlacz wideo wysokiej rozdzielczości na świecie.

Stadium Australia© Stadium Australia

Wraz z informacją o sponsorze tytularnym spieszymy z wiadomością o świeżo opublikowanym harmonogramie meczów dziewiątej edycji piłkarskich mistrzostw świata kobiet. Turniej pań z 64 meczami będzie pierwszym w historii współorganizowanym przez dwa kraje, a także pierwszą edycją, w której wezmą udział 32 drużyny. Kalendarz gier dostępny jest tutaj.

WC 2023

Dziewięć miast i dziesięć stadionów z Australii i Nowej Zelandii będzie gospodarzami największej kobiecej imprezy piłkarskiej na świecie. Najlepsze piłkarki globu zagrają na boiskach w Adelajdzie, Auckland, Brisbane, Dunedin, Hamilton, Melbourne, Perth, Sydney (dwa stadiony) i Wellington. Pierwszy mecz oraz ceremonia otwarcia odbęda się na nowozelandzkim Eden Park. Accor Stadium (na potrzeby mundialu - Stadium Australia) został wybrany na gospodarza finału.

Autor: Karol Tatar

Reklama