Portsmouth: Plan czteroletni dla Fratton Park

źródło: własne [TS]; autor: Tomasz

Portsmouth: Plan czteroletni dla Fratton Park Wraz z pojawieniem się w klubie nowego właściciela powstały plany modernizacji grubo ponad 100-letniego stadionu. Prace budowlane zostały rozłożone na najbliższe lata, a ich startu możemy się spodziewać już niebawem.

Reklama

14 czerwca władze Portsmouth FC ogłosiły, że wkrótce ruszy przebudowa Fratton Park. Roboty mają się odbywać przez cztery kolejne sezony, a ich łączny koszt wyniesie 10 mln funtów (52,9 mln zł). W ich trakcie pojemność stadionu ulegnie zmniejszeniu, ale nie ma jeszcze dokładnych danych, jak duże będą to redukcje.

Fratton Park expansion plans© Portsmouth FC

Prace budowlane rozpoczną się od trybun wzdłuż boiska (południowej i północnej). Później kolej przyjdzie na trybunę wschodnią (Milton End). Inwestycje te są koniecznością ze względu na zaostrzenie przepisów bezpieczeństwa dotyczących obiektów sportowych.

Oczekuje się, że po ich zakończeniu powstaną nowe stanowiska cateringowe oraz promenada na zapleczu trybuny wschodniej. Co najważniejsze, pojemność Fratton Park wzrośnie z 19 669 do 20 000 miejsc. W sierpniu zeszłego roku „Pompey” dostali zielone światło od władz gminy na rozpoczęcie rozbudowy Milton End.

Fratton Park expansion plans© Portsmouth FC

Już teraz klub pracuje nad poprawą dostępu dla niepełnosprawnych na wszystkich trybunach i ulepszeniem infrastruktury wokół stadionu, co miałoby usprawnić przepływ ludzi podczas dni meczowych.

W ostatnich latach klub, dzięki wsparciu nowych inwestorów (The Tornante Company), wykonywał już prace na trybunach południowej i północnej, związane z konserwacją dachu i fasadami. Było to warunkiem dalszego udostępniania tej części obiektu kibicom.

Amerykanie od chwili przejęcia Portsmouth FC w 2017 roku zainwestowali już 10 mln funtów, z czego znaczna część tej sumy poszła na stadion.

Autor: Tomasz Sobura

Reklama