Anglia: Liverpool FC wycofuje papierowe bilety

źródło: własne [KT]

Anglia: Liverpool FC wycofuje papierowe bilety Wraz z oczekiwaniem na ponowne przyjęcie tłumów na Anfield, Liverpool wprowadza nowości do dnia meczowego. The Reds właśnie ogłosili, że od przyszłego sezonu kibice będą korzystać tylko z cyfrowych wersji biletów.

Reklama

Wprowadzanie biletów cyfrowych staje się powszechnym rozwiązaniem w europejskiej piłce nożnej. Taki trend generuje wiele pozytywów zarówno dla kibiców, klubów, oraz, co szczególnie często się podkreśla, dla środowiska naturalnego. Liverpool FC właśnie ogłosił, że również będzie podążał w takim kierunku. To kontynuacja procesu digitalizacji rozpoczętego w 2019, gdy zredukowano możliwość płacenia gotówką.

Anfield stadium, Liverpool© Sławomir Nosal

Przed nowym sezonem klub z Anfield wprowadza szereg nowych inicjatyw zorientowanych na optymalizacji procesów sprzedaży biletów i intensyfikacji wrażeń kibiców. Po implementacji sprzedaż biletów ma być bardziej przyjazna dla kupujących oraz wyraźnie bezpieczniejsza. Najważniejsza zmiana oznacza, że aby wejść na stadion trzeba będzie skorzystać wyłącznie z biletów cyfrowych, dostępnych w telefonie.

Klub ogłosił również specjalny program, który umożliwi posiadaczom biletów sezonowych i oficjalnym członkom klubu kibica wzajemne udostępnianie biletów na mecze. Wszyscy kibice będą mogli przekazać zakupione wejściówki, wcześniej zarejestrowanym, przyjaciołom lub rodzinie. Odnosi się do wszystkich meczów domowych w ramach Premier League i rozgrywek pucharowych w przyszłym sezonie. Limit osób ustalono na 20.

Anfield stadium, Liverpool© Liverpool FC

W nadchodzącym sezonie na Anfield zostanie wykorzystana technologia NFC (Near Field Communication). Z uwagi na to, że bezpieczne wejście do stadion pozostanie nadal priorytetem dla klubu, bilety, okazywane na smartfonach, będą dostępne tylko w formie cyfrowej. Technologia mobilnej kontroli dostępu, która obsługuje NFC, jest technologią stojącą za ewolucją systemów biletowych.  Umożliwia kibicom bezpieczne i wygodne wchodzenie na stadiony sportowe za pomocą urządzeń elektronicznych, najczęściej telefonów. 

Kluby Premier League przygotowują się obecnie na częściowy powrót kibiców na stadiony. Po ogłoszeniu przez rząd Wielkiej Brytanii takiej możliwości, ograniczenia zostaną zniesione z dniem 17 maja. Podczas dwóch ostatnich kolejek ligowych każdy klub będzie mógł udostępnić widzom 25% pojemności obiektu, ale nie więcej niż 10 tysięcy miejsc.

Autor: Karol Tatar

Anfield© Ian Johnson

Reklama