Węgry: Puskás Aréna niezwykle gościnna

źródło: własne [KT]; autor: Karol

Węgry: Puskás Aréna niezwykle gościnna Gdybyśmy tworzyli słownik związany ze stadionami, Puskás Aréna z pewnością byłaby scharakteryzowana jako niezwykle gościnna. To za sprawą tego, że w najbliższych dniach ugości wiele interesujących meczów, w tym Ligi Mistrzów UEFA.

Reklama

Piłka nożna, podobnie jak wiele innych branż, stoi obecnie w obliczu poważnych wyzwań. Ze względu na panującą pandemię kluczowe jest dostosowanie wszystkich kwestii związanych z zarządzaniem klubami do aktualnej polityki pandemicznej i zakresu ograniczeń. Przyzwyczaić się do wytycznych w ramach krajowych rozgrywek jeszcze można w miarę łatwo, ale jeśli chodzi o rywalizację międzynarodową - sprawa staje się bardziej skomplikowana.

Puskas Arena© OD Pictures, Kiemelt Kormányzati Beruházások Központja Nonprofit

Wprowadzone ograniczenia odcisnęły piętno na międzynarodowych ruchu lotniczym. Dotyczy to również podróży drużyn sportowych. Obawy przed nowymi wariantami koronawirusa wymuszają przeniesienie pojedynków w ramach Ligi Mistrzów UEFA na neutralne stadiony. Pomocną dłoń podaje węgierska Puskás Aréna, która 16 lutego ugości RB Lipsk i Liverpool. Mecz musiał zostać przełożony w neutralne miejsce po tym, jak niemiecki rząd zakazał przyjazdów z krajów dotkniętych nowym typem koronawirusa. Drugi mecz powinien odbywać się jak pierwotnie planuje się, na Anfield 10 marca.

Z oficjalnego oświadczenia dowiadujemy się: UEFA potwierdza, że pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA pomiędzy RB Lepizig i Liverpool FC odbędzie się na Puskás Aréna w Budapeszcie.

Dodali również, że: Data meczu i godzina jego rozpoczęcia (21:00 CET) pozostaną takie same. UEFA pragnie podziękować obu klubom za bliską współpracę i pomoc w znalezieniu rozwiązania dla aktualnego problemu, a także Węgierskiej Federacji Piłkarskiej za ich wsparcie i zgodę na organizację meczu.

Puskas Arena© OD Pictures, Kiemelt Kormányzati Beruházások Központja Nonprofit

Ten sam scenariusz ma zastosowanie również w przypadku innej niemieckiej drużyny. Mecz Borussii Monchengladbach z Manchesterem City w ramach tej samej fazy europejskich rozgrywek zostanie rozegrany również w Budapeszcie.

- Musieliśmy założyć, że zakaz podróżowania pasażerów z Wielkiej Brytanii do Niemiec, który obowiązuje obecnie do 17 lutego, zostanie przedłużony, a zespół Manchester City nie otrzyma specjalnego pozwolenia na podróż do Monchengladbach. Podjęliśmy taką decyzję na podstawie kilku rozmów z odpowiednimi władzami, politykami, DFL i UEFA w zeszłym tygodniu - wyjaśnił prezes Borussii Stephan Schippers.

Puskás Aréna o pojemności 67 215 miejsc jest domem reprezentacji Węgier w piłce nożnej. To jeden ze stadionów, który będzie gospodarzem UEFA EURO 2020. Podczas turnieju dla 24 najlepszych drużyn w Europie rozegrane zostaną tam cztery mecze, w tym trzy w ramach grupy F oraz jedno w fazie pucharowej.

Autor: Karol Tatar

Reklama