Arabia Saudyjska: King Saud University Stadium zmienia nazwę i przechodzi lifting

źródło: własne [KT]

Arabia Saudyjska: King Saud University Stadium zmienia nazwę i przechodzi lifting Obiekt na 25 tysięcy miejsc ze stolicy Arabii Saudyjskiej przejdzie modernizację i zmieni znacząco swój wizerunek. Ostatnio zyskał nowego operatora, który sprzedał prawa do nazwy.

Reklama

Zmiana nazwy obiektu oraz nowy klub-gospodarz

We wrześniu 2020 roku międzynarodowa firma reklamowa Al-Wasail Saudi Arabia, wygrywawszy przetarg, zyskała prawo do zarządzania obiektem King Saud University Stadium. Strategia działania firmy na najbliższy czas obejmuje poddanie stadionu gruntownej renowacji i zmienienie go w wyjątkowe miejsce, pełne sportu i rozrywki. Obiekt na terenie uniwersytetu w Rijadzie ma być beneficjentem inwestycji przez dziesięć lat.

King Saud University Stadium - MRSOOL Park© Al Nassr FC (via Twitter)

Zaledwie miesiąc później, nowy operator podpisał kontrakt z piłkarskim klubem Al-Nasr, dzięki czemu stadion stał się jego nową oficjalną siedzibą. Co więcej, w listopadzie bieżącego roku, firma Al-Wasail ogłosiła zawarcie umowy sponsoringowej, na mocy której sprzedano prawa do nazwy obiektu. Dzięki tego typu współpracy MRSOOL stała się pierwszą firmą w regionie, której marka będzie stanowić część nazwy areny. Od tego czasu stadion nosi nazwę MRSOOL Park, co ma dodatkowo wzmacniać pozycję marki MRSOOL wśród lokalnej społeczności.

Do września 2020 roku stadion był siedzibą klubu piłkarskiego Al Hilal. Był gospodarzem wielu wydarzeń, w tym Superpucharu Włoch w 2019 roku. Spotkanie pomiędzy Juventusem a Lazio obejrzało ponad 23 tysiące widzów. Co warto podkreślić, mecz z wysokości trybun mogły oglądać również kobiety.

King Saud University Stadium - MRSOOL Park© Victory Arena

Znaczący lifting połączony ze strategicznymi planami

Stadion będący własnością publicznego uniwersytetu w Rijadzie przejdzie znaczącą transformację opartą na trzech głównych filarach: kibicach, miejscu (obiekcie) i biznesie. Tak skategoryzowane kierunki zmian koncentrują się na modernizacji obiektu zgodnie z najnowszymi międzynarodowymi standardami. Podstawowym celem remontu jest przekształcenie go w nowoczesne centrum wydarzeń sportowych i rozrywkowych. Zarząd stadionu chce, aby obiekt był otwarty siedem dni w tygodniu, i oferował najlepsze usługi rozrywkowe, gastronomiczne i handlowe. Zindywidualizowanie doświadczeń, bezgotówkowe systemy, przyjazny i łatwy dostęp do obiektu zostały wskazane jako priorytetowe rozwiązania.

King Saud University Stadium - MRSOOL Park© Al Nassr FC (via Twitter)

Zmiana wizerunku dotyczyć będzie przebudowy siedzeń na trybunach, szatni oraz tunelu prowadzącego na boisko. Wszystkie te elementy mają przyjąć żółto-niebieskie kolory, zgodne z identyfikacją Al-Nasr FC.

MolcaWorld, jako główny wykonawca liftingu, zadba o nowoczesny wygląd wzbogacony o dynamiczne oświetlenie. Wyposaży MRSOOL Park w duże ekrany oraz system oznakowania cyfrowego. Stadion zyska dodatkowe przestrzenie, wyjątkowe strefy VIP, w tym lożę z widokiem 360 stopni. Taka strefa pozwoli widzom obserwować zawodników, gdy przebywają w strefie mieszanej lub wchodzą do tunelu na kilka minut przed rozpoczęciem meczu.

King Saud University Stadium - MRSOOL Park© Al Nassr FC (via Twitter)

Inspiracje z hiszpańskiego rynku

MolcaWorld będzie odpowiedzialna za renowację stadionu. Hiszpańska firma marketingowa specjalizuje się w projektach kompleksowej rewitalizacji obiektów sportowych i korporacyjnych, zarówno tych funkcjonujących od lat, jak i nowo powstałych. Firma dostarcza usługi z zakresu projektowania, produkcji i wdrażania różnego rodzaju rozwiązań brandingowych. Odpowiada za remonty zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych przestrzeni takich jak szatnie, strefy mieszane, tunele, a zwłaszcza strefy VIP. Zarządzanie procesami pełnego rebrandingu jest również ogromnym atutem znajdującym się w portfolio kompetencji MolcaWorld.

Firma posiada rozległe doświadczenie, realizując prace na wielu hiszpańskich arenach: Estadio la Rosaleda (Malaga), RCDE Stadium (Barcelona), Estadio Benito Villamarín (Sevilla), Balaídos (Vigo), Estadi Ciutat de Valencia (Walencja), Estadio El Sadar (Osasuna) ), Iberostar Estadi (Majorka) i Wanda Metropolitano (Madryt). MolcaWorld jest również odpowiedzialna za wizualną renowację Estadio Azteca, areny mistrzostw świata w 2026 roku.

King Saud University Stadium to wielofunkcyjny obiekt zlokalizowane w Rijadzie, stolicy Królestwa Arabii Saudyjskiej. Stadion mogący pomieścić około 25 tysięcy widzów został oficjalnie otwarty w maju 2015 roku. Harmonogram i koszty remontu nie zostały jeszcze opublikowane.

Autor: Karol Tatar

King Saud University Stadium - MRSOOL Park© Al Nassr FC (via Twitter)

Reklama