Radom: Stadion dopiero w 2022, a o ile droższy?

źródło: Radom.Wyborcza.pl / RadioRadom.pl; autor: michał

Radom: Stadion dopiero w 2022, a o ile droższy? Są długo wyczekiwane aneksy do budowy hali i stadionu Radomiaka. Zła wiadomość dotyczy terminu: dopiero z końcem 2021 obiekt piłkarski będzie ukończony. Ostateczny kosztorys też urośnie, ale o ile?

Reklama

Wyczekiwane jeszcze od wiosny aneksy do umowy na budowę Radomskiego Centrum Sportu w końcu są! W sumie podpisano już 7 aneksów do umowy ze stycznia tego roku. Oznaczają one, w dużym skrócie, znaczne opóźnienie inwestycji oraz wzrost kosztów.

Stadion Radomiaka© Radomiskie Inwestycje

Na mocy ustaleń z głównym wykonawcą miasto zgodziło się na dostarczenie hali widowiskowej dopiero 30 kwietnia 2021 zamiast jeszcze w tym roku. Natomiast stadion zamiast w rok od rozpoczęcia zadania będzie gotowy dopiero 31 grudnia 2021. To aż rok dłużej niż zakładano.

Nie ma dotąd pewności, o ile wzrośnie koszt inwestycji. Dotąd miasto wydało już 121 mln zł na oba obiekty. Ile przybędzie? – My wstępnie już wiemy, ile to będzie kosztowało, tylko to musi nam wyliczyć kosztorysant i potwierdzić ten kosztorys inspektor nadzoru – mówił dla Radia Radom Grzegorz Janduła, prezes MOSiR-u. Nie zdradził jednak, ile wynoszą szacunki miasta.

Przypomnijmy: po przejęciu placu budowy przez Betonox w styczniu tego roku okazało się, że hala oraz stadion są stale zalewane z powodu niedostatecznego zabezpieczenia ich przed wodą gruntową. To wymusiło nawet konieczność częściowej rozbiórki trybuny północnej stadionu. W tej chwili zakończone jest palowanie, budowlańcy wzmacniają dalej grunt pod trybuną.

Reklama