Warszawa: PGE Narodowy już prawie gotowy na bitwę

źródło: własne [MK]; autor: michał

Warszawa: PGE Narodowy już prawie gotowy na bitwę Już w najbliższą sobotę na największym stadionie Polski odbędzie się pierwsze widowisko multimedialne poświęcone stuleciu Bitwy Warszawskiej. W sumie zaplanowano pięć pokazów.

Reklama

1920. Wdzięczni BohateromW sobotę o 20:30 rozpocznie się widowisko multimedialne „1920. Wdzięczni Bohaterom”. To nietypowe połączenie koncertu z rekonstrukcją historyczną. Dlatego nie dziwi, że poza sceną i typową scenografią tematyczną, na PGE Narodowym pojawiły się pierwsze w jego historii okopy. W planie jest występ ok. 70 artystów, ale też ponad setki rekonstruktorów historycznych, jak również koni i pojazdów historycznych.

Część artystyczna ma potrwać ponad godzinę i w dniu premiery (15 sierpnia) będzie transmitowana w TVP od 20:45. Planowane zakończenie przewidziano na 22:00, przy czym dokładne godziny mogą ulegać pewnym przesunięciom w związku z względami organizacyjnymi i ze szczególną sytuacją dot. zdrowia publicznego.

1920. Wdzięczni BohateromWizualizacja sceny podczas widowiska

Widowisko „1920. Wdzięczni Bohaterom” odbędzie się nie tylko w sobotni wieczór, ale również czterokrotnie w dniach 20-23 sierpnia. Bilety na PGE Narodowy zaplanowano w bardzo przystępnych cenach, biorąc pod uwagę skalę przygotowań. Najtańsze wejściówki kosztują 10 zł, najdroższe – 40 zł (na premierę nieco drożej, odpowiednio 15 zł i 55 zł).

Z zakupem warto się spieszyć, ponieważ na pokazy udostępniona została tylko jedna z czterech trybun PGE Narodowego, co redukuje pojemność do mniej niż 10 tys. osób. Organizatorzy przypominają również o konieczności zachowania dystansu i rygoru higienicznego. By wszyscy mogli wejść na obiekt bez ścisku, bramy będą otwarte na 2 godziny przed spektaklem.

1920. Wdzięczni BohateromZdjęcie z przygotowań. © PGE Narodowy

1920. Wdzięczni BohateromZdjęcie z przygotowań. © PGE Narodowy

1920. Wdzięczni BohateromZdjęcie z przygotowań. © PGE Narodowy

Reklama