Szczecin: Nowe boisko zaczęło się zielenić

źródło: własne [MK]; autor: michał

Szczecin: Nowe boisko zaczęło się zielenić Przy Twardowskiego idzie nowe – pierwsze rolki trawy rozwinięto już z początkiem tygodnia i prace cały czas postępują. Rośnie trybuna wschodnia, a przebudowa dróg wokół stadionu zakończyła się znacznie szybciej niż planowano.

Reklama

Dobre wieści ze Szczecina. Nowa murawa – przysunięta do zachodniej i południowej trybuny – już pojawia się na Stadionie Floriana Krygiera. Pogoń Szczecin pokazała pierwsze zdjęcia rozwiniętych na boisku rolek w środę, więc w przyszłym tygodniu powinniśmy zobaczyć pole gry już w pełnej krasie. Oczywiście, na początku będą widoczne łączenia w pasach murawy, ale zabiegi pielęgnacyjne pomogą jej nabrać jednolitej formy.

Stadion Floriana Krygiera© Pogoń Szczecin

Przypomnijmy, że wymiana boiska ruszyła w połowie lipca. To najbardziej kompleksowa operacja zmiany boiska, jaką szczeciński obiekt przeszedł w swej historii. W sumie ma potrwać 8 tygodni, co oznacza, że zostały jeszcze ok. 2 tygodnie. Poza naturalną, podgrzewaną murawą, do wykonania jest betonowa płyta wokół, na której ułożona będzie nawierzchnia syntetyczna.

Z uwagi na czas prac Pogoń Szczecin pierwsze trzy kolejki Ekstraklasy 2020/21 rozgrywa na wyjazdach. Przypomnijmy, że klub miał rozpocząć sezon na nowych trybunach, jednak doszło do opóźnienia i obecnie miasto szacuje, że do ich otwarcia dojdzie „jesienią”, bez podania bardziej konkretnej daty. Dopiero po przeprowadzce klubu i jego kibiców będzie można zburzyć starą trybunę północną, ostatnią czekającą na przebudowę.

Stadion Floriana Krygiera© Pogoń Szczecin

Podczas gdy prawie gotowe trybuny południowa i zachodnia są już wykańczane i wyposażane, front robót przesuwa się wschód. Narożnik południowo-wschodni ma już trzy kondygnacje i ułożone pierwsze stopnice trybun, podczas gdy na wschodniej trybunie wylewane są pierwsze stropy.

Dobra wiadomość dla kibiców jest taka, że długo przed terminem udało się zakończyć prace nad nowym układem dwóch kluczowych ulic w okolicach stadionu: Twardowskiego (na wschodzie) i Witkiewicza (na południu). To osobna inwestycja, prowadzona przez Strabag, ale ściśle związana z organizacją komunikacji wokół areny. Drogi są już w ostatecznym kształcie, do połowy września zakończą się ostatnie prace, a przejezdne będą od 1 września. Termin wykonania mija tymczasem w listopadzie.

Stadion Floriana Krygiera© Pogoń Szczecin

Reklama