Szczecin: Przesuwanie murawy i siatka na fasadzie

źródło: własne [MK]; autor: michał

Szczecin: Przesuwanie murawy i siatka na fasadzie Dzień po ostatnim domowym meczu Pogoni ruszyły prace nad murawą. Nowe boisko przesunie się na zachód, a to oznacza konieczność wymiany wszystkich instalacji. Z kolei na elewacji pojawiła się czarna siatka. Jak się prezentuje?

Reklama

Kibice Pogoni nie zobaczą już nigdy boiska w historycznym położeniu. Od wczoraj trwa operacja zrywania murawy, pierwszy element przesuwania pola gry w kierunku zachodnim. Dzięki temu fani na nowej zachodniej trybunie – w miejscu dawnego łuku – znajdą się blisko boiska. Ponieważ plac gry zmieni położenie, konieczna jest wymiana całej jego podbudowy.

Stadion Pogoni Szczecin© Pogoń Szczecin

W ramach realizowanych prac z powierzchni ponad 8 tys. m2 wywiezionych zostanie ponad 4 tys. ton gruntu. W pierwszej kolejności zostanie zdjęta warstwa humusu, następnie wykonane zostanie korytowanie do głębokości ok. 50cm. W dalszych etapach robót układana będzie geowłóknina, wykonany zostanie drenaż i instalacje do nawadniania murawy. Następnie ułożona zostanie warstwa odsączająca i instalacje ogrzewania murawy.

Stadion Pogoni Szczecin© Pogoń Szczecin

Wokół boiska wykonana zostanie betonowa płyta, na której ułożona będzie sztuczna trawa. W dalszych etapach robót nastąpi rozłożenie oraz profilowanie warstwy wegetacyjnej, zainstalowane zostaną zraszacze a na końcu pojawi się trawa nowego boiska.

Operacja prowadzona przez głównego wykonawcę stadionu ma potrwać ok. 8 tygodni, jeśli nie pojawią się komplikacje. Oznacza to, że Pogoń rozegra trzy pierwsze mecze sezonu 2020/21 na wyjeździe. W zamian za oczekiwanie fani zasiądą już na dwóch nowych trybunach, mieszczących ponad 8 tys. widzów.

Poza pracami nad boiskiem, w Szczecinie postępują roboty na wielu frontach. Zarysowuje się już południowo-wschodni narożnik, a pierwsza w historii stadionu wschodnia trybuna wchodzi w fazę fundamentowania. Również za północną krawędzią boiska, a przed czekającą na rozbiórkę północną „krzywą” trybuną powstają wykopy.

Jednym z najciekawszych dodatków w ostatnim czasie jest postępująca po zachodniej stronie instalacja czarnej siatki cięto-ciągnionej, która stanie się wizualnym znakiem rozpoznawczym stadionu. Pierwsze efekty widać na zdjęciach z budowy!

Stadion Pogoni Szczecin© Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Reklama