Radom: Do trzech razy sztuka, będą nowe lampy na stadionie Broni

źródło: własne [MK]; autor: michał

Radom: Do trzech razy sztuka, będą nowe lampy na stadionie Broni Po dwóch nieudanych przetargach w końcu się udało. Za 3,27 mln zł mocniejsze oświetlenie na stadionie radomskiej Broni zbuduje firma Ada Light z Gostynina.

Reklama

Zbyt wysokie ceny spowodowały, że dwukrotnie trzeba było unieważnić przetarg na nowe oświetlenie Stadionu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Radomiu. Najpierw w styczniu, a potem w marcu postępowanie przepadało, później przyszedł koronawirus i dopiero w poniedziałek udało się szczęśliwie rozstrzygnąć trzeci już przetarg.

Tym razem wykonawca jest, to znana dobrze firma Ada Light z Gostynina, która zaoferowała 3,27 mln zł za realizację i aż 7 lat gwarancji na wykonane prace. W sumie oferty były trzy: druga opiewała na 3,32 mln zł, a trzecia na 4,49 mln zł.

Stadion Broni Radom© ROSA BUD

Radom stracił ponad pół roku na dwóch anulowanych zamówieniach, przez co Radomiak nie miał szans otrzymać w sezonie 2020/21 licencji na stadion derbowych rywali i musi grać w Puławach. Co miasto zyskało? Wbrew pozorom, oszczędność między pierwszym a trzecim przetargiem jest niemała. Ada Light w styczniu chciała za zadanie 4,27 mln zł, a więc aż o milion więcej. Ten milion nie ubędzie więc z kasy miasta.

Przypomnijmy, że stadion Broni Radom ma już oświetlenie zamontowane na dachu, jednak dotąd wystarczało ono tylko na potrzeby wieczornych treningów (500 lux).

Teraz mają dołączyć cztery wysokie maszty, dzięki którym obiekt zyska lampy produkujące natężenie konieczne dla transmisji HD (2000 lux). Ada Light ma 3 miesiące na realizację zadania, począwszy od dnia podpisania umowy.

Stadion w Radomiu© UM Radom

Reklama