Anglia: „Nowy stadion powinien być gotowy na otwarcie w styczniu 2023”

źródło: thePosh.com; autor: michał

Anglia: „Nowy stadion powinien być gotowy na otwarcie w styczniu 2023” Właściciele Peterborough United FC poinformowali oficjalnie, że ich klub wznawia prace nad budową nowego stadionu. Projekt pod nazwą Embankment Stadium ma swoją inspirację w Europie Środkowej.

Reklama

W środę na Weston Homes Stadium (London Road) w Peterborough doszło do spotkania trzech współwłaścicieli Peterborough United (League One). Potwierdzili oni, że klub wznawia prace nad nowym stadionem. Pierwotnie o zamiarach budowy zespół poinformował na początku marca, ale później przyszła pandemia koronawirusa, przez którą trzeba było wstrzymać prace.

new Peterborough stadium

Dziś plany ruszają z nowym impetem, jest nawet specjalna strona internetowa. Robocza nazwa projektu to Embankment Stadium, od nazwy miejsca na nabrzeżu („wale”), gdzie nowy stadion ma powstać. Jego przewidywana pojemność to 19,5 tys. widzów, a ma być realizowany przy okazji rozbudowy kampusu Anglia Ruskin University w tej samej lokalizacji.

Jak zapowiedzieli w środę współwłaściciele klubu, procedury powinny pozwolić na otwarcie areny w styczniu 2023 roku. Szczegółowej koncepcji jeszcze co prawda nie znamy, ale udziałowcy klubu trzymają się zapowiedzianej kilka miesięcy temu inspiracji. Jest nią Groupama Aréna, nowy stadion budapesztańskiego Ferencvarosu.

Delegacja klubu już tam była i są zdecydowani, że obiekt oferuje odpowiedni program dla ich potrzeb. Chodzi nie tylko o wielkość trybun, lecz również wydajną czasowo i materiałowo konstrukcję czy zaplecze, które ma umożliwić odbycie do 200 imprez rocznie, w większości w salach głównej trybuny.

Reklama