Chorzów: Śląski zaczyna budować muzeum

źródło: StadionSlaski.pl; autor: michał

Chorzów: Śląski zaczyna budować muzeum Pierwsi chętni mogą już zobaczyć salę muzealną i mini salkę kinową stworzone na Stadionie Śląskim z okazji 64. rocznicy otwarcia. Do profesjonalnego muzeum daleko, ale jako uzupełnienie zwiedzania – dobry dodatek!

Reklama

W minionym tygodniu Stadion Śląski obchodził swoje 64. urodziny. Okoliczności nie są może szczególnie wesołe z racji wymarłego kalendarza wielkich imprez, ale największy polski stadion lekkoatletyczny robi co może, by funkcjonować normalnie.

Dokładnie miesiąc temu odbył się projekt Pepsi Silesia Beats, podczas którego występy DJ-ów na żywo były streamowane online. Latem obok obiektu funkcjonuje darmowa strefa rekreacji Tauron Silesia Beach. Działa też kino samochodowe, a od zeszłego tygodnia rozwinęła się oferta zwiedzania areny.

Obecnie Stadion Śląski oferuje trzy różne trasy:

  • Trasa krótka – obejmuje wizytę w szatni reprezentacji, w strefie SPA, a także przejście tunelem zawodniczym wprost na wyjątkową murawę;
  • Trasa średnia – obejmuje wszystkie powyższe punkty plus wizytę w loży VIP oraz w galerii;
  • Trasa długa – poza powyższymi elementami to także wizyta w specjalnie przygotowanych z okazji 64. rocznicy salach: muzealnej oraz kinowej. Osoby, które wybiorą tę trasę odwiedzą również stadionowy komisariat policji oraz trybunę prasową. Dodatkowo dostępny jest punkt widokowy, na który wszyscy chętni mogą wejść samodzielnie.

Sala muzealna i kinowa mają stać się zaczątkiem muzeum, jakie Stadion Śląski chce zbudować na obiekcie. Choć otoczenie zdradza nieco pośpieszny czy wręcz prowizoryczny charakter przygotowań, eksponaty powinny zadowolić wielu fanów polskiego sportu.

Stadion Śląski© Stadion Śląski

Stadion Śląski© Stadion Śląski

Zwiedzanie Stadionu Śląskiego dostępne jest codziennie. Od poniedziałku do piątku trasa krótka dostępna jest w godzinach: 9:00, 9:30 oraz 14:00, trasa średnia o 15:00 oraz o 16:00, a trasa długa o 10:00 i 12:00. W soboty i niedziele natomiast trasa krótka działa o 14:00 oraz o 14:30 i 17:30, trasa średnia w godzinach 15:30 i 16:30, a trasa długa również o 10:00 i 12:00.

Dodatkowo w godzinach działania obiektu, codziennie od godziny 7:00 do 21:00, samodzielnie można wejść na punkt widokowy znajdujący się na wysokości 26 metrów licząc od bieżni lekkoatletycznej Stadionu.

Stadion Śląski© Stadion Śląski

Reklama