Biała Podlaska: We wrześniu poznamy projekt trybuny

źródło: DziennikWschodni.pl

Biała Podlaska: We wrześniu poznamy projekt trybuny Pomieści 1200 widzów pod dachem i na wiele lat stanie się główną trybuną miejskiego stadionu, na początku jedyną. Nowa trybuna zachodnia zacznie rosnąć najwcześniej w 2021 roku.

Reklama

Ponaglany przez radnych Zjednoczonej Prawicy, prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk wyjaśnił w minionym tygodniu kilka kluczowych kwestii związanych z nowym miejskim stadionem. Najważniejsze wyjaśnienia dotyczyły parkingu, który realizował jeszcze poprzedni wykonawca, S-Sport, przed konfliktem z samorządem i zerwaniem umowy. Parking, po poprawkach, jest w końcu gotowy.

Podobnie jest z nową płytą boiska, zakontraktowaną już po zmianie wizji stadionu. Prace nad nową murawą są zakończone, pozostało dopuszczenie pola gry do użycia. Litwiniuk zapowiedział, że wniosek o pozwolenie na użytkowanie i boiska, i parkingu, zostanie złożony w najbliższym czasie. Dzięki temu od sierpnia oba elementy mają być dostępne.

Największą częścią inwestycji wycenianej na 22 mln zł jest jednak główna trybuna. Przetarg na jej projekt rozstrzygnięto jeszcze w styczniu, a do połowy września lokalna firma Arch-Dom ma opracować dokumentację. Dopiero wtedy możliwe będzie rozpisanie przetargu, czyli budowa nie rozpocznie się przed 2021 rokiem.

Nowa zachodnia trybuna, w miejscu dawnej głównej, ma pomieścić 1200 osób z zadaszeniem i zapleczem niezbędnym dla prowadzenia rozgrywek. Na jej budowę miasto otrzymało 10 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które już po raz czwarty aneksowano niedawno, umożliwiając wydanie do końca 2021 roku.

Stadion w Białej Podlaskiej

Reklama