Biała Podlaska: Jest przetarg na projekt trybuny

źródło: DziennikWschodni.pl / własne [MK]

Biała Podlaska: Jest przetarg na projekt trybuny Jeszcze przez tydzień zainteresowane firmy mogą zgłaszać gotowość do zaprojektowania nowej trybuny dla stadionu w Białej Podlaskiej. Dzięki niej stadion spełni wymogi do II Ligi włącznie.

Reklama

W Białej Podlaskiej trwają już prace nad parkingiem dla 100 pojazdów, trwa również układanie nowego boiska. To ostatnie ma być gotowe w maju. Teraz czas na kolejny etap, czyli długo wyczekiwaną nową trybunę główną.

Po decyzji o zmniejszeniu planowanego stadionu do racjonalnych ekonomicznie rozmiarów nowa trybuna pomieści 1,2 tys. osób zamiast ponad 3 tysięcy. W podtrybuniu lub na zapleczu ma też zapewnić kluczową infrastrukturę dla piłkarzy, dziennikarzy i obsługi obiektu.

Trybuna ma stanąć po zachodniej stronie boiska, gdzie historycznie istniała główna trybuna. Została ona rozebrana podczas próby budowy Areny Biała Podlaska. Zachował się tylko zadaszony centralny sektor (widoczny na zdjęciu satelitarnym poniżej), który projektanci mogą wkomponować w nową trybunę lub przeznaczyć do rozbiórki.

Stadion w Białej Podlaskiej

By stadion z jedną trybuną spełniał wszystkie niezbędne wymogi do II Ligi włącznie, potrzebny będzie też sektor dla przyjezdnych. Można go jednak zaplanować na prefabrykowanej stalowej konstrukcji, która ma stanąć po przeciwległej stronie boiska, na wschodzie.

Docelowo na wschodzie boiska zaplanowane mają być też hala sportowa i łącznik do pobliskiego zespołu szkół. Budowa hali ma być jednak realizowana osobno jako kolejny krok, już po postawieniu trybuny.

Oferty w przetargu na trybunę można składać do 14 stycznia włącznie, otwarcie zaplanowano w południe. Na wykonanie projektu czas będzie do końca czerwca, ale zaoferowanie terminu krótszego o dwa tygodnie zwiększy szansę oferenta.

Reklama