Bydgoszcz: Nowa trybuna Polonii gotowa – oto efekt finalny

źródło: Bydgoszcz.pl

Bydgoszcz: Nowa trybuna Polonii gotowa – oto efekt finalny W Bydgoszczy formalnie prace jeszcze trwają, ale wizualnie nie zmieni się już nic. Pozostaje tylko czekać na oddanie obiektu do użytku i wpuszczenie pierwszych widzów. Docelowo na nowej trybunie zasiądzie 2,5 tys. widzów.

Reklama

Urząd Miasta w Bydgoszczy pochwalił się zdjęciami nowej wschodniej trybuny stadionu przy ul. Sportowej. Choć od majowej aktualizacji konstrukcyjnie nie zmieniło się wiele, to jest jedna zmiana bardzo zasadnicza: pojawił się komplet krzesełek. Do tego barierki i poręcze oraz inne drobne elementy, dzięki którym nowa trybuna nabrała swojego ostatecznego kształtu.

Teraz na terenie inwestycji trwają już tylko prace porządkowe, przed przekazaniem trybuny i odbiorami. Nowe sektory zaoferują widzom znacznie lepsze warunki oglądania meczów. 18 rzędów jest ułożonych bardziej stromo niż na starych nasypach, a trybuna jest bliżej toru i podwyższona względem poprzedniczki, dzięki czemu widoczność wypada tym korzystniej.

Co kluczowe dla całego stadionu, nowa trybuna powstała z parkiem maszyn i zapleczem socjalno-sanitarnym dla żużlowców. Dotąd właśnie te obszary kulały na stadionie Polonii Bydgoszcz.

Inwestycja realizowana przez lokalną firmę EBUD trwała 17 miesięcy i pochłonęła 23 mln zł. To pierwszy etap całkowitej przebudowy stadionu, która ma być prowadzona zależnie od możliwości finansowych miasta i zapotrzebowania.

Stadion Polonii Bydgoszcz© UM Bydgoszcz

Stadion Polonii Bydgoszcz© UM Bydgoszcz

Stadion Polonii Bydgoszcz© UM Bydgoszcz

Reklama