Bydgoszcz: Kończą się prace nad wschodnią trybuną na Polonii

źródło: Bydgoszcz.pl; autor: michał

Bydgoszcz: Kończą się prace nad wschodnią trybuną na Polonii Już latem ma być oddana do użytku, oczywiście jeśli będzie można się gromadzić. Nowa trybuna wschodnia to jednak nie tylko miejsca dla widzów, ale i niezbędne zaplecze dla Ekstraligi.

Reklama

Jak poinformował bydgoski urząd miasta, prace nad wschodnią trybuną Stadionu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zmierzają do końca. Gotowy jest nie tylko stan surowy, ale trwają już prace wykończeniowe i organizacja placu wokół, np. instalacja paneli ogrodzeniowych (te elewacyjne już są na miejscu) czy układanie kostki brukowej.

Nowa wschodnia trybuna pomieści 2,5 tys. widzów, będzie zatem mniejsza od zburzonego już starego nasypu z krzesełkami. Na jej stopniach trwa układanie warstwy ochronnej z żywic.

W pomieszczeniach sanitarnych na piętrze wykonawca kończy klejenie płyt na ścianach oraz montaż podejść kanalizacyjnych. W obiekcie zamontowano już windę dla osób z niepełnosprawnościami. W boksach garażowych i na słupach zamontowano oprawy oświetleniowe. Właśnie boksy są bardzo istotne – nowa trybuna mieści bowiem park maszyn, który wreszcie spełni wymogi Ekstraligi.

Konieczność jego stworzenia wpłynęła znacząco na koszt inwestycji, który wzrósł z szacowanych wyjściowo 7 mln zł (w 2016) do aż 23 mln zł (2019). Prace budowlane ruszyły w lutym zeszłego roku i mają dobiec końca tego lata. Trwające prace to pierwszy etap całkowitej przebudowy, która na razie nie ma ostatecznego terminu realizacji.

Stadion Polonii Bydgoszcz© UM Bydgoszcz

Stadion Polonii Bydgoszcz© UM Bydgoszcz

Stadion Polonii Bydgoszcz© UM Bydgoszcz

Reklama