USA: Kibice FC Cincinnati wybrali wzór krzesełek

źródło: własne [MK]

USA: Kibice FC Cincinnati wybrali wzór krzesełek Wielki skrzydlaty lew pojawi się na wschodniej trybunie nowego West End Stadium w Cincinnati, gdy ten otworzy swoje drzwi dla kibiców w 2021 roku. Wyboru dokonało ponad 5 tys. kibiców.

Reklama

Maj w Cincinnati upłynął wciąż pod znakiem braku meczów piłkarskich, ale tu kibice mają o tyle ciekawiej niż w innych miastach USA, że mogą obserwować budowę stadionu. West End Stadium rośnie niemal z dnia na dzień, a jesienią ma się zacząć instalacja krzesełek.

Właśnie w temacie krzesełek klub postanowił oddać głos – choć częściowo – swoim kibicom. Projektanci przygotowali cztery warianty kolorystyki fotelików, z których fani mogli wybrać. Dodaliśmy „choć częściowo” zupełnie świadomie, ponieważ wybór był bardzo ograniczony: dwa warianty granatowych krzesełek (lity granat i delikatna mozaika) oraz dwa takie same warianty, tyle że ze skrzydlatym lwem Garym na wschodniej trybunie.

W głosowaniu wzięło udział ponad 5 tys. osób, z których miażdżąca większość wybrała jeden z wariantów z lwem. Nielubiana przez językoznawców „większa połowa” (55%) spośród zwolenników wersji z lwem wybrała wariant z litymi granatowymi fotelikami.

Decyzję klub ogłosił 27 maja i przy okazji dał kibicom coś jeszcze – inicjały klubu (FCC) rozpisane krojem pisma z herbu na południowej trybunie. Na północy nie ma miejsca na wzór, bowiem tam powstaje trybuna stojąca (3100 miejsc), a na zachodzie dominują strefy hospitality (4,5 tys. miejsc biznesowych i 53 loże).

West End Stadium

Reklama