Stadion Śląski: Czterech chętnych na budowę centrum konferencyjnego

źródło: własne [MK]

Stadion Śląski: Czterech chętnych na budowę centrum konferencyjnego Cztery firmy wyraziły gotowość realizacji centrum konferencyjnego na 500 miejsc we wschodniej trybunie Stadionu Śląskiego. Jednak tylko jedna spełnia oczekiwania finansowe spółki.

Reklama

W piątek minął termin składania ofert w przetargu na przebudowę części wschodniej trybuny na Stadionie Śląskim. Chodzi o rozbudowę stadionowego centrum konferencyjnego o nowe skrzydło, pokrywające 1785 m2 w południowej części trybuny.

Stadion ŚląskiDziś Śląski ma cztery sale konferencyjne połączone z lożami VIP, w ramach utworzonego w 2019 Centrum Konferencyjno-Biznesowego. Do nich dołączyć ma jedna wielka sala na ponad 500 osób, którą można będzie podzielić na trzy mniejsze, zależnie od zapotrzebowania.

Oprócz tego całość będzie wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny. Wszystko zostanie zintegrowane w taki sposób, aby niezależnie od wybranej kombinacji układu pomieszczeń i liczby uczestników organizator mógł w pełni komfortowo przeprowadzić przygotowane prezentacje, szkolenia itp. – tłumaczy Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego.

W ogłoszonym 30 kwietnia przetargu Stadion Śląski liczył na oferty w granicach swojego budżetu inwestorskiego, tj. 7,264 mln zł. Jak pokazuje poniższe zestawienie, w tej kwocie zmieścił się tylko jeden oferent, jednak dwóch kolejnych tylko nieznacznie przekroczyło szacunki. Tylko katowicki Dombud „przestrzelił” z ofertą, proponując realizację za prawie 8,5 mln zł.

Oferent Kwota Gwarancja
PHU Mateo Wójcicki Zbigniew (Gliwice) 7 250 944,81 zł 60 miesięcy
JM Kontrakt Sp. z o.o. Sp. K. (Goczałkowice-Zdrój) 7 343 100,00 zł 60 miesięcy
CzPBP Przemysłówka (Częstochowa) 7 487 930,11 zł 60 miesięcy
PB Dombud SA (Katowice) 8 489 934,87 zł 60 miesięcy

W tej chwili oferty są analizowane pod kątem zgodności z wymogami. Zwycięzca będzie mieć za zadanie opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej do końca września 2020. Prace budowlane, wyposażenie i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie mają nastąpić do 19 marca 2021.

Stadion Śląski© Stadion Śląski

Stadion Śląski© Stadion Śląski

Stadion Śląski© Stadion Śląski

Reklama