Sardynia: Cagliari potwierdza terminy realizacji

źródło: własne [MK]

Sardynia: Cagliari potwierdza terminy realizacji Zgodnie z założeniami, włoski klub piłkarski podpisał umowę na ostateczną wersję projektu stadionu. Przetarg na jego budowę odbędzie się zgodnie z planem, w 2021 roku.

Reklama

Cagliari Calcio poinformowało, że w poniedziałek doszło do podpisania umowy na ostateczną wersję projektu nowego stadionu z konsorcjum Sportium. Jak pisaliśmy na początku miesiąca, inwestor zrezygnował ze stawiania pawilonów komercyjnych obok stadionu. To skutek pandemii, przez którą załamało się wiele gałęzi handlu detalicznego.

W 2021 roku odbędzie się przetarg na przyznanie koncesji na budowę, a także prezentacja ostatecznego projektu wykonawczego. Od chwili rozpoczęcia konstrukcji szacuje się, że prace potrwają dwa lata – napisało Cagliari Calcio w oświadczeniu na ten temat.

Cagliari Arena

Tym samym klub potwierdza, że terminy zakładane dla projektu nowego stadionu zostaną dotrzymane pomimo wprowadzanych zmian. Przypomnijmy, że w 2019 roku władze uznały projekt za leżący w interesie publicznym (w marcu) oraz zatwierdziły plan zagospodarowania przestrzennego i perspektywę rozwoju dla okolicy Sant'Elia (w listopadzie). Te decyzje utorowały drogę do budowy nowego stadionu.

Nazywany roboczo Cagliari Areną, nowy stadion stanie w miejscu historycznego Stadio Sant'Elia, a w bezpośrednim sąsiedztwie tymczasowej Sardegna Areny. Nominalna pojemność wynosi 25,2 tys. widzów, jednak klub otrzymał już zgodę na podniesienie jej do 30 tysięcy. Dzięki temu na stadionie będzie można zorganizować mecze Euro 2028, o które mają starać się Włochy.

Cagliari Arena

Reklama